Literatura

W ciemnościach (opowiadanie)

sick

W ciemnościach mogą sią czaić różne...bardzo różne i dziwne rzeczy...
Zawsze chciała być wojowniczką, tyle dni spędzonych w zimnej białej cytadeli na hartowaniu i utwardzaniu swego ciała miało zostać teraz obrócone w niwecz? Nie chciała w to wierzyć, to nie mogła być prawda, tyle wysiłków na nic.

Znajdowała się w kryształowej jaskini, otaczała ją ciemność, czuła jak zacieśnia wokół niej swe kręgi. Jak swymi rozpalonymi pazurami próbuje rozedrzeć jej ciało na kawałki, wniknąć do środka. Wkroczyć w nią uczynić i ją ciemnością. Chciała płakać, jednak nie mogła się na to zdobyć, przecież była twardą wojowniczką takie nie plączą. Mimo to chciała zapłakać. Może i na zewnątrz była twarda, w środku jednak wciąż była miękka. Może jeszcze nie była gotowa? Teraz to już nie miało najmniejszego znaczenia. Ciemność była wszechobecna, wszechogarniająca, wszechmocna. Chciała uciec od swego losu. Ciemność rzucała nią po ścianach jaskini, nigdzie nie było wyjścia, potęgowała się z każda chwilą, nie miała siły już z nią walczyć. Dała za wygraną, zdała sobie sprawę jak nie wiele znaczy, że jest niczym, a tak chciała być kimś. Udało jej się uronić kilka łez nad swym marnym losem. Ciemność już ją dopadła, czuła jak ją rozszarpuje, jak ją pochłania. Tonęła w niej, rozpadała się, rozpływała, pogrążała, odchodziła do krainy zapomnienia... Tak zakończyła swój żywot kostka lodu, w szklance z Coca-Colą.


dobry– 13 głosów
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
embarkakao 23 grudnia 2006, 21:37
całość przypominała mi fantasy, ostatnie zdanie wyprowadziło mnie z błędu. całkiem niezłe, to co piszesz, zaskakujące, takie ma być, bo nie ma sensu czytac czegoś, co nic nie zmienia naszej rzeczywistości. myślałam też, że to mnie...więc moze człowiek jest jedna z wielu kostek lodu rzucona na głęboką colę...i znikamy, powoli znikamy, ale ważne, ze coś z siebie dajemy innym. rzyjemność, chłód lub ciepło.
iga
iga 14 lutego 2007, 11:46
czasem wojowniczka pozostaje twardzielka tylko ze tez w ciemnosciach mojego przelyku:) fajniuchne
przysłano: 18 marca 2000

Inne teksty autora

więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca