Wywrota

książka

strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Zanurz się w świat fantazji podczas świąt. Kup książki fantasy podczas Black Friday

Święta zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza czas, aby rozważyć, jakie prezenty sprawić naszym najbliższym. Jeśli chcesz podarować coś wyjątkowego, pełnego magii i przygody, nie ma lepszego pomysłu niż książki fantasy. Czytasz dobrą książkę, aż jesteś wciągnięty w świat wyobraźni, pełen potworów, magii i niezapomnianych bohaterów. Black Friday to idealny moment, aby znaleźć fantastyczne okazje na zakup tych magicznych historii.
Redakcja · 28 pazdziernika 2023 · książka · 1 komentarz

Książki dla młodzieży. Magia świąt, którą można otworzyć i odkryć

Święta Bożego Narodzenia to czas magii i prezentów. Gdy zastanawiamy się, jakie prezenty sprawią radość młodzieży, warto zwrócić uwagę na książki. Książki to nie tylko źródło wiedzy, ale także inspiracji, emocji i niezapomnianych przygód. W dzisiejszym artykule podpowiemy, dlaczego warto rozważyć książki jako prezenty świąteczne dla młodzieży, oraz przedstawimy kilka propozycji, które z pewnością zachwycą.
Redakcja · 19 pazdziernika 2023 · książka · 1 komentarz

Czym się wyróżnia polecany antykwariat w Warszawie?

Warszawa, stolica Polski, to miasto o bogatej historii i kulturze, które przyciąga miłośników literatury, sztuki oraz kolekcjonerów z całego kraju. Wśród licznych atrakcji turystycznych i kulturalnych znajduje się również wiele antykwariatów, które oferują niezwykłe zbiory książek, dzieł sztuki, map czy plakatów. Jeden z polecanych antykwariatów w Warszawie wyróżnia się na tle innych swoją wyjątkową ofertą oraz profesjonalizmem. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu miejscu, aby poznać jego tajemnice i dowiedzieć się, co sprawia, że jest tak wyjątkowy.
Redakcja · 23 września 2023 · książka ·

"Baśnie" Magdaleny Samozwaniec

Dla uczczenia 50. rocznicy śmierci Magdaleny Samozwaniec Rafał Podraza opracował i wydał jej Baśnie, bajki i bajeczki (nie tylko) dla dzieci. Premiera książki odbyła się 13 października…

Edyta Rauhut · 15 listopada 2022 · książka · 1 komentarz

Mieszanka wybuchowa godna uwagi - GOLD

Natalia Mielczarek sięgnęła po temat dość kontrowersyjny, a jednocześnie niezwykle interesujący, choćby z psychologicznego punktu widzenia. Umysł ludzki nierzadko bowiem potrafi płatać…

Fajne Książki Do Czytania · 28 września 2022 · książka ·

Najmroczniejsza jesień - idealnie napisana powieść

Oto siadam obok autora i obserwuję jego pracę nad fabułą książki. W ciszy rozrysowuje schemat odczytywany tylko przez niego samego, kreśli jakieś strzałki, które za chwilę usuwa, skupiony …

Fajne Książki Do Czytania · 12 września 2022 · książka ·

Sukces. Rozmowy z ludźmi od bezdomnych po milionerów

Każdy dzień jest niepowtarzalny. Chwilę trwają zaledwie sekundy, a po nich przychodzi szara stagnacja. Przewidywalność wzbudza nudę. Ludzka natura wciąż potrzebuję aktywności. Czas wolny…

Jowita Szpilka · 8 lipca 2022 · książka ·

Powieść "Ognie" Sigríður Hagalín Björnsdóttir - żywioły są w nas!

Ognie to trzecia głośna powieść Sigríður Hagalín Björnsdóttir, islandzkiej pisarki i dziennikarki, autorki bestsellerowych powieści Wyspa i Święte słowo . Obie książki podbiły moje…

Beata Igielska · 28 pazdziernika 2021 · książka ·

Gadżety z Muminkami, które musisz kupić (sobie) na prezent

Sympatyczne trolle o hipopotamich kształtach – jaką trzeba mieć wyobraźnię, aby to wymyślić?! Nic dziwnego, że od dekad kocha je cały świat. Mowa oczywiście o Muminkach, uroczych trollach o wielkich sercach. Oto kilka gadżetów, które warto kupić na prezent nawet zupełnie bez okazji, sobie lub innemu miłośnikowi prozy Tove Jansson. Większość z nich znajdziesz w dobrej księgarni internetowej.
Redakcja · 15 grudnia 2020 · książka ·

Grand Press 2020 – Nagroda Czytelników dla Doroty Karaś i Marka Sterlinga za „Walentynowicz. Anna szuka raju”

„Walentynowicz. Anna szuka raju” Doroty Karaś i Marka Sterlingowa (Znak 2020) otrzymała Grand Press 2020 – Nagrodę Czytelników w kategorii Książka Reporterska Roku! W tej edycji po raz pierwszy nagrodzono autorów najlepszych książek reporterskich. Decydowały głosy jury i czytelników.
Redakcja · 13 grudnia 2020 · książka · 2 komentarze

Już wkrótce w Polsce wychodzi „Willa, dziewczyna z lasu" Roberta Beatty’ego - Nr 1 New York Timesa

Poznajcie Willę z lasu – nową, baśniową bohaterkę wykreowaną przez literackiego ojca słynnej Serafiny, Roberta Beatty’ego! Premiera: 10 lutego 2021 w Wydawnictwie Literackim

Poruszaj się bez dźwięku. Kradnij i nie zostawiaj śladów , słyszała od kiedy skończyła pięć lat. I jeszcze: Nie ma żadnego j a . Jest tylko m y . Przyszła na świat w Głuchej Jamie,…

Redakcja · 13 grudnia 2020 · książka ·

Premiera książki: „Szymborska. Znaki szczególne. Biografia wewnętrzna”Joanny Gromek-Illg

25 listopada swoją premierę w Wydawnictwie Znak będzie miała książka Szymborska. Znaki szczególne. Biografia wewnętrzna Joanny Gromek-Illg. Ta książka to intymny portret Wisławy…

Redakcja · 15 listopada 2020 · książka ·

Ukazała się książka „Jutro jest teraz” - wywiady i eseje z programu „Jutronauci 2020: świat po pandemii"

Jutro jest teraz książka twórców programu Jutronauci i Wydawnictwa Agora. Premiera 12 listopada br. Jaki świat wyłoni się z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19? Czy po opanowaniu…

Redakcja · 15 listopada 2020 · książka ·

Marcina Czerwińskiego – „Miniaturzyści esperanto” – tom poezji, który rozszedł się na pniu...

Z przyjemnością donosimy, że ukazał się właśnie, długo oczekiwany w środowisku literackim, debiutancki tom poezji Marcina Czerwińskiego Miniaturzyści esperanto . Profesor Czerwiński,…

Paweł "Ivo" Kaczorowski · 6 listopada 2020 · książka ·

W krainie Cyryla i Metodego – na podstawie książki „Njama problem! Bułgarska przygoda” Marty Gajęckiej

Czy wiesz gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy wschodniej? Gdzie ulokowane jest trzecie najstarsze miasto w Europie? Który kraj jako jedyny od siódmego wieku nie zmienił nazwy, a jego mieszkańcy zawdzięczają swoją długowieczność spożywaniu jogurtów?
Slavic Passenger · 6 listopada 2020 · książka ·

„Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat?” Recenzja książki Briana Deera

Kiedy powstał ruch antyszczepionkowy? Trudno powiedzieć. Uważa się, że już w XIX wieku, za sprawą Williama Tebba (i szczepienia przeciwko ospie prawdziwej), taki ruch miał swoje początki.…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 26 pazdziernika 2020 · książka ·

Krótka opowieść o skomplikowanej ludzkiej naturze. „Mur duchów” Sarah Moss

Powieść „Mur duchów”, która wyszła spod pióra brytyjskiej pisarki Sarah Moss, nawiązuje do niezwykle ważnych tematów. Mówi o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą nostalgiczny nacjonalizm, o przemocy domowej oraz o zdobyczach cywilizacji i ludzkim przywiązaniu do nich.
Bożena Fąfara · 26 pazdziernika 2020 · książka ·

Być maszyną czy nie być, czyli przygody wśród transhumanistów.

Człowiek ma zwierzęcą naturę. Jednym z aspektów tejże natury jest to, że umieramy. Próbujemy więc oswoić się z nieuchronnością śmierci na różne sposoby. Są ludzie, którzy oswajają …

Grzegorz Cezary Skwarliński · 24 pazdziernika 2020 · książka ·

Radek Rak laureatem Nagrody Nike 2020, za książkę „Baśń o wężowym sercu...”

Znamy już zwycięzcę tegorocznej Nagrody Nike. Jest nim Radek Rak, którego nagrodzono za książkę Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli (Wydawnictwo Powergraph). W opisie …

Dominika Ciechanowicz · 4 pazdziernika 2020 · książka ·

Niewola i zniewolenie od środka. „Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki” Colsona Whiteheada (recenzja)

„Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki” to druga powieść autorstwa Colsona Whiteheada, po którą sięgnęłam zafascynowana „Miedziakami”. Jest to oczywiście moje subiektywne odczucie, ale uważam, że moja lektura „Miedziaków” byłaby inna, gdybym powieści Whiteheada czytała w kolejności ich powstania, „Kolej podziemna” daje bowiem historyczny rys przeszłym i współczesnym wydarzeniom związanym z rasizmem i podziałem społeczeństwa, bez którego ten obraz nie jest pełny.
Bożena Fąfara · 25 września 2020 · książka ·

Bo nie o Edypa tu chodzi. Recenzja książki „Poparzone dziecko” Stiga Dagermana

Stig Dagerman wciąż karmi wyobraźnię zarówno krytyków, jak i czytelników. Jego reportaż o powojennych Niemczech zaliczany jest już do klasyków literatury faktu. Jednak Dagerman nie był…

Anna Bugajna · 3 września 2020 · książka ·

Krew i honor - nowy wymiar historii alternatywnej?

Powieści określane jako historie alternatywne często za punkt wyjścia obierają jakieś znane wydarzenie z przeszłości, które powoduje inne skutki niż to znane z obecnej rzeczywistości.…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 5 sierpnia 2020 · książka ·

Ślad człowieka. Recenzja książki „Podziemia. W głąb czasu” Robert Macfarlane

Podziemia. W głąb czasu to moje pierwsze spotkanie z Robertem Macfarlane m. Teraz już wiem, że z pewnością nie ostatnie. Autor od początku swojej pisarskiej kariery śledzi związki…

Anna Bugajna · 20 lipca 2020 · książka ·

Pisanie o muzyce – recenzja książki „Muzyka wzwodzi. Diagnozy i portrety" Andrzeja Chłopeckiego

Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury. Frank Zappa [ ] gdy barwa dźwięków działa na ciebie kojąco lub pobudzająco to już coś. Jesteś wrażliwy na brzmienie.…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 21 czerwca 2020 · książka ·

Lipcowe zapowiedzi Wydawnictwa Poznańskiego!

Lipiec zapowiada się gorąco... przynajmniej w kontekście ciekawych lektur. Wydawnictwo Poznańskie ma dla Was kilka propozycji wakacje. Wśród nich książka Pionierzy autorstwa Davida…

Anna Bugajna · 16 czerwca 2020 · książka ·



strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca