Literatura

Dobra śmierć (inny tekst)

Paweł Staszko

 

Dobra śmierć? Jest taka?

Jest tak piękna, że nie umiem sie jej oprzeć. Jak można jej pragnąć? Ze strachu przed bólem życia, który pewnego dnia nadejdzie falą zalewającą mój świat.Przyjdzie w mroku, w ciemności, niszcząc to, na czym mi zależy, co Kocham. Przyjdzie, zabijając uczucia, zastępując je goryczą. Bezlitośnie i namiętnie pogrąży w smutku za tym, co straciłem i czego nie odzyskam. Jak umrzeć, by żyć szczęśliwym, jak żyć, by szczęśliwie umrzeć? Żyj tak jak ci się nigdy nie śniło. Żyj dla drugiej osoby, uszczęśliwiaj ją sobą, a ona obdaruje cię tym co ma najcenniejszego i najpiękniejszego. Uczuciem, które nie minie nigdy.

 

Rozpędzić się na marzeniach. Skacząc po wzniesieniach dumy. Nabierając prędkości pod osłoną nocy. Słysząc Jej głos. Tonąc w marzeniach najczystszych, myślach o Niej. Pochylając się na zawrotnej ścieżce losu, szykując się do odbicia i ginąc zmiażdżony pod gruzami marzeń, na skraju snów, pod bramą rzeczywistości, u wrót realiów.

Tak gine


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Johannes Tussilago
Johannes Tussilago 12 pazdziernika 2009, 09:56
"jest taka?" - z dużej zaczynamy.
"Jest tak piękna że nie umiem" - "Jest tak piękna, że nie umiem"
"Jak można pragnąć jej?" - "Jak można jej pragnąć?"
"Przyjdzie w mroku, w ciemności, niszcząc to na czym mi zależy, to co kocham, przyjdzie zabijając uczucia, zastępując je goryczą." - "Przyjdzie w mroku, w ciemności, niszcząc to, na czym mi zależy, co kocham. Przyjdzie, zabijając uczucia, zastępując je goryczą."
"Bezlitośnie i namiętnie pogrążając mnie w smutku za tym co straciłem i czego nie odzyskam." - "Bezlitośnie i namiętnie pogrąży w smutku za tym, co straciłem i czego nie odzyskam."

"Jak umrzeć by żyć szczęśliwym, jak żyć by szczęśliwie umrzeć?" - to ma fajny wydźwięk, tylko przecinków brakuje: "Jak umrzeć, by żyć szczęśliwym, jak żyć, by szczęśliwie umrzeć?"

"żyj tak jak ci się nigdy nie śniło, żyj dla drugiej osoby, uszczęśliwiaj ją sobą, a ona obdaruje cię tym co ma najcenniejszego i najpiękniejszego, uczuciem, które nie minie nigdy." - "Żyj tak, jak ci się nigdy nie śniło - dla drugiej osoby. Uszczęśliwiaj sobą, a ona odwzajemni się najcenniejszym i najpiękniejszym uczuciem, które nigdy nie minie."

I to zdanie - monstrum. Coś z nim musisz zrobić:
"Rozpędzić się na marzeniach, skacząc po wzniesieniach dumy, nabierając prędkości pod osłoną nocy, słysząc Jej głos, tonąc w marzeniach najczystszych, myślach o Niej, pochylając się na zawrotnej ścieżce losu, szykując się do odbicia, ginąc zmiażdżony pod gruzami marzeń, na skraju snów, pod bramą rzeczywistości, u wrót realiów."
Może tak:
"Rozpędzam się dziś w marzeniach, skacząc po wzniesieniach dumy, nabierając prędkości pod osłoną nocy, słysząc Jej głos. Tonę w najczystszych myślach o Niej, pochylając się na zawrotnej ścieżce losu. Przygotowany do odbicia, może zginę, zmiażdżony pod gruzami pragnień, na skraju snów, pod bramą rzeczywistości."

Ufffffffffff. Ciężka przeprawa. Zaimków za dużo, monstrualne zdania, brak przecinków. Niezbyt poprawna budowa zdań....

"Jak umrzeć by żyć szczęśliwym..."
"Rozpędzam się dziś w marzeniach..." - zrobiłabym z tego nowe akapity.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam.
Johannes Tussilago
Johannes Tussilago 31 pazdziernika 2009, 11:39
Czyli jak? Moje słowa na wiatr? Czy brak reakcji Autora mam uznać za odpowiedź? W tej postaci tekst nie zasługuje na pierwszą.

Domnul, co Ty uważasz? Pozostawiam Tobie ostateczną decyzję.
Kuba Nowakowski
Kuba Nowakowski 2 listopada 2009, 20:48
w takiej formie nie do przyjęcia. Czekamy na coś lepszego.
Grzegorz Iwan 6 listopada 2009, 21:04
Mogę pozmieniać i poprawić, ale pod waszym nadzorem
Grzegorz Iwan 6 listopada 2009, 21:20
Przepraszam, że dopiero teraz. Wcześniej nie mogłem. Przepraszam.
przysłano: 11 pazdziernika 2009 (historia)

Inne teksty autora

Cisza
Paweł Staszko
Nerw
Paweł Staszko
List
Paweł Staszko
Duch
Paweł Staszko
Żal
Paweł Staszko
KONIEC
Paweł Staszko

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca