Literatura

Świat przez google w 3D /miniatura/ (opowiadanie)

Tomasz Zawadzki

Nigdy nie był tak blisko jej świata, nie należał do niego. Przeszył go dreszcz, kiedy pomyślał, że jednak mógłby. Wszystko było na wyciągnięcie ręki .

 

Na Court Street wjechał z Crestent Road. Czy ominął zakaz? I tak, i nie. Przejazd akurat był otwarty, jakby ktoś ważny z miasta spodziewał się równie ważnych gości. Bo kogo wpuszcza się na drogę prowadzącą przez rynek? Pod kołami poczuł bruk. Przestrzeń po obu stronach ograniczała dwupiętrowa zabudowa kamienic. W ich elewacjach przeważał kolor biały, choć nie brakowało również odcieni niebieskich i wpadających w delikatny róż.

 

Na początku ulicy po prawej stronie dostrzegł wyraźny szyld: SHEPHERD NEAME LTD EST 1698. To pewnie sklep z dewocjonaliami. Zaczął wierzyć. Może naprawdę tam był. Ciekawe, bo w następnym budynku, na dole była toaleta, którą akurat zamykali. Może to właściwy moment, aby pomyśleć o własnym interesie. Jeszcze zdąży. Musi patrzeć przed siebie. Ciężko jest się wstrzelić. Robi się coraz ciaśniej, a ruch jest spory. Przez moment poczuł się nawet jakby był u siebie, na jarmarku Europa* . Namioty handlowe zasłaniały proszące o światło niskie budynki. Zerkając między kolejne brezenty spostrzegł niewidoczne przedtem witryny sklepów mieszczących się w kamienicy: MAN AND BOY BARBERING oraz TREWS SHOE REPAIRS. Nieprawdopodobna symbioza. A może to tylko skojarzenia? Wtedy się zorientował, że tego, czego szuka tutaj nie znajdzie. Przynajmniej nic nie będzie musiał naprawiać.

 

Na końcu pasażu rosło jedno drzewo. Zatrzymał się koło niego. Było tu jednak więcej zieleni niż się spodziewał. Sprzedają ją pod filarami na rynku. Naprzeciwko kawiarnia i sklep z artykułami dla dzieci. Pewnie odwiedzasz go często- pomyślał- dziecko rośnie i co raz trzeba mu coś nowego kupić.

 

Zrobił jeszcze kilka kroków i wyszedł na Market Street. Obejrzał się do tyłu. Na wieży nad filarami zauważył zegar. Było za późno, aby ją niepokoić. Zresztą musi wyskoczyć jeszcze po pieczywo zanim wróci żona.

 

Jeszcze raz przesunął zdjęcia na mapie i zdjął okulary i zamknął aplikację.
Kolejny krok w technologii. Dokąd to nas zaprowadzi? Zadał sobie pytanie.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
ew
ew 13 marca 2011, 14:43
Tomek? TEN Tomek? :)
olivia 13 marca 2011, 16:08
odwiedzasz go często- pomyślał- dziecko rośnie - myśniki należy oddzielać spacją z dwóch stron. Generalnie powinny być długie (takie: – a nie takie: - ).

Obejrzał się do tyłu. – umiesz do przodu? ;]
W przedostatnim zdaniu o jeden spójnik za dużo, źle to brzmi.
Przed ostatnim zdaniem raczej powinien być myślnik, bo w ten sposób wprowadziłeś ''pomyślał'' i wkrada się drobna niespójność.
olivia 13 marca 2011, 18:41
w tytule literówka


O całości wypowiem się po poprawkach. :)
komisarz 15 marca 2011, 06:52
Ewa :) Jak miło. Ten, ten Tomek.

Migotka dziękuję za poprawki. Już je wprowadzam.
komisarz 15 marca 2011, 06:56
Tylko, czy ja mogę edytować swoje teksty? Jeśli tak to proszę o wskazówkę, która zaprowadzi mnie do "źródła" :)
olivia 15 marca 2011, 11:57
nad tekstem jest ''zmień tekst''. klikasz tam i edytujesz. ;)
w razie jakichkolwiek problemów, zmian może dokonać opiekun, ale tylko za zgodą autora. ;)
Marcin Sierszyński
Marcin Sierszyński 15 marca 2011, 22:42
Jest... nieźle? przeciętnie? w porządku? Któreś z tych nie ziębiących ani grzejących słów.
komisarz 16 marca 2011, 09:15
Thx. To taka moja pierwsza nieśmiała próba słowa nie pisanego wierszem. Lekko, z humorem, bez podtekstów, ukrytych warstw, głębszych przekazów. Ot tak, aby się przekonać.
olivia 16 marca 2011, 14:56
W takim razie czekamy na następne próby. :)
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 16 marca 2011, 16:30
Zachwycić, to mnie nie zachwyciło i raczej w pamięci niewiele zostanie. Ale napisane poprawnie, czytać się da, więc można autoryzować, co tam:)
przysłano: 12 marca 2011 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca