Literatura

Na serio (opowiadanie)

Konrad Koper

                   Na serio

                       1

Akcja opowiadania odbywa się w Poznaniu, z końcem maja.

 

Dzisiaj jest piątek. Idę ostatni raz do pracy przed weekendem, na 11  rano .Jest godzina 7.30 , wstałam leniwie z łóżka i włączyłam radio .Akurat była audycja  o Wylatowie, podobno w zeszłym roku  powstały  kręgi w zbożu. Pomyślałam , że robią niezły interes na ufoludkach. Trochę się pośmiałam. Wzięłam prysznic , zjadłam śniadanie i poszłam do pracy.

 

W pracy panował  nastrój wakacyjny. Podczas przerwy śniadaniowej rozmawialiśmy o morzu i górach.  Koleżanka  pochwaliła się kupioną książką na temat fenomenu UFO.  Wyśmiałam ją : chyba nie wierzysz w ufoludki z dużymi uszami. Koleżanka się skrzywiła i odpowiedziała ,że  jest to  nie wykluczone. Pękałam z śmiechu.

 

 

Wróciłam do domu i oglądałam film naukowy o podróżach kosmicznych. Byłam przekonana , że są one nie możliwe. Nagle zadzwonił telefon komórkowy .Rozmawiałam z koleżanką która chciała pożyczyć mi książkę o UFO. Zdenerwowała mnie , wykpiłam ją. Powiedziałam jej : ciebie porwą kosmici ! Wieczór upłynął spokojnie , myślałam   już  o  majówce w Parku  Wielkopolskim.

 

 

 

 

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Ewa Mańka
Ewa Mańka 13 pazdziernika 2012, 20:03
Kobiecy narrator, męski autor - bardzo ciekawie. ;) Tekst poprawny stylistycznie, chociaż nie udało Ci się uniknąć błędów. Chodzi mi po pierwsze o nadmiar lub niedobór spacji:

- niepotrzebne spacje: linia 4 (przed "rano" i po 7.30), linia 5 (po "radio"), linia 6 (po "pomyślałam"), linia 7 (po "prysznic"), linia 9 (przed dwukropkiem), linia 10 (przed przecinkiem do "że"), linia 12 (tak samo jak w linii 10), linia 13 (po "komórkowy"), linia 14 (po "mnie", przed dwukropkiem i wykrzyknikiem),

- brak spacji: linia 4 (przed "jest godzina"), linia 5 (przed "akurat"), linia 10 (przed "że"), linia 13 (przed "rozmawiałam"),

- nadmiar spacji: linia 5 (po "audycja") linia 8 (po "panował"), linie 14 i 15 (po "myślałam", "już" i "w Parku Wielkopolskim").

Po drugie o błędy stylistyczne:
- "Akurat była audycja o Wylatowie, podobno w zeszłym roku powstały kręgi w zbożu" - myślę, że brakuje zaimka wskazującego "tam" przed wyrazem "kręgi". Zaimek odnosi bezpośrednio do Wylatowa, o którym mowa w poprzedniej części zdania.

- "Pomyślałam , że robią niezły interes na ufoludkach." - lepiej "zrobią".

- "Koleżanka się skrzywiła i odpowiedziała ,że jest to nie wykluczone." - błąd stylistyczny, lepiej brzmi "skrzywiła się". Drugi błąd stylistyczny dotyczy pozycji "nie", które w mojej opinii powinno znaleźć się przed "jest".

- "Pękałam z śmiechu." - literówka, powinno być "ze śmiechu".

- "Zdenerwowała mnie , wykpiłam ją." - myślę, że lepiej brzmiałoby "wyśmiałam ją".

- "Powiedziałam jej..." - na końcu poprzedniego zdania użyłaś zaimka "ją", dlatego spokojnie można zrezygnować z wyrazu "jej" w zdaniu następnym.

To by było na tyle z mojej strony. Pozdrawiam. :)
przysłano: 6 pazdziernika 2012 (historia)

Inne teksty autora

Anegdota
Konrad Koper
Historia
Konrad Koper
W ogrodzie…
Konrad Koper
Życzenie
Konrad Koper
Porto
Konrad Koper
Figury
Konrad Koper
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca