Tusk i jego rząd zmierzają teraz na głęboką wodę, ja wiem, że postawianie się Rosji dodało im skrzydeł i czują się teraz jak herosi, ale aby prowadzić wojenki z USA, to już skok na głęboką wodę. Wiceprezydent USA JD Vance bez owijania w bawełnę nazwał rzeczy po imieniu. Waszyngton patrzy Donaldowi Tuskowi i rządowi na ręce. Patrzy i nie wierzy, że w sercu Europy można w tak bezprawny sposób demolować demokratyczne standardy. Dla administracji zza oceanu sprawa jest jasna: działania obecnego rządu to brutalne łamanie prawa i pełzający autorytaryzm. JD Vance wprost wskazał na siłowe, mocne przejmowanie mediów publicznych. Dla Amerykanów, wychowanych na Konstytucji, wolność słowa to świętość. Próba jej zdławienia przez ekipę Tuska została tam jednoznacznie uznana za zamach na fundamenty demokracji. Tusk porównywany jest do przywódcy z lat 30 z Niemiec, który w podobny sposób przejmował wtedy władzę w Niemczech, to stawia nas teraz w złym świetle, nasz kraj na arenie międzynarodowej. Amerykanie dostrzegli brutalną rzeczywistość: ordynarne prześladowanie opozycji, próbę jej fizycznej eliminacji z życia publicznego. Donald Tusk, kreujący się na zbawcę demokracji, w oczach kluczowego sojusznika z USA stał się tym, kim jest w rzeczywistości – autorytarnym przywódcą. Amerykański głos to potężne ostrzeżenie. Pokazuje, że międzynarodowa kurtyna opadła, a świat widzi bezprawie w Polsce. Dla Polski to ogromne ostrzeżenie i zagrożenie, Tusk po swoim odejściu i obecna władza nie zostawią nas tylko z bilionowymi zadłużeniami w naszym kraju, ale pozostawią nas w niepewności, w jakim kierunku będziemy zmierzali. Walka z takim mocarstwem jak USA i próba konfliktów i podzielenia naszych dwóch krajów, to porażka obecnego rządu, to porażka Tuska, który lekką ręką może zniszczyć tak ważny dla nas sojusz, który jest ważny dla naszego bezpieczeństwa. Sojusz, który był tworzony latami, nie zmarnujmy więc tej szansy, zatrzymajmy szaleńców dopóki jest jeszcze na to czas, zanim nastanie burza i pojawią się błyskawice, niszcząc nasze więzi partnerskie, które połączyły nasze kraje militarnie dając nam parasol ochronny w dzisiejszych niepewnych czasach , których teraz żyjemy.
Krzysztof Kowalski
Opowiadanie
·
15 maja 2026
-
ArianAkurat USA to najgorszy przykład szacunku dla pokoju. Spojrzyj na statystyki. Większość wojen w świecie przez ostatnie 100 lat wywołały USA.· Zgłoś · 3 tygodnie -
Krzysztof Kowalskiarian- ale bez USA teraz jesteśmy jak na środku oceanu w łodzi z dziurami, która idzie na dno. USA pociąga za sznurki na świecie i bez nich jesteśmy goli i bezbronni jak małe narodzone niemowlaki.· Zgłoś · 3 tygodnie
-
ArianTo syndrom sztokholmski. Niewolnik potrzebuje pana. Nic dziwnego. Polacy wywodzą się z pańszczyźnianych chłopów, czyli feudalnych niewolników. Zatem niewolnik jest jak dziecko, gołe i bezbronne.· Zgłoś · 1 tydzień