W sieci diabła

Krzysztof Kowalski

 My jako społeczeństwo przyglądamy się teraz z boku rządzącym naszym krajem, Europą i światem, co satan z nimi robi, jak kusi ich do zła, do wojen, konfliktów i podziałów na świecie. Oni tego nie widzą, łatwo dają się omamić i występuje wtedy u nich strach, chciwość i nienawiść, które prowadzą ich do żądzy władzy, do podziałów, wojen i konfliktów na świecie. Wiemy, że satan nic nie może nam zrobić żadnej krzywdy na ziemi, że może nas tylko kusić do zła, ale zauważamy jak ludzie postępują pod jego działaniem i jaką wybierają wtedy drogę, zauważamy, że niektórzy tracą nawet wtedy zmysły i my sami już nawet wtedy nie wiemy jak ma wyglądać nasze życie na ziemi i nasze rodziny, czy ty masz tworzyć rodzinę z kobietą, czy z mężczyzną, czy kobieta z kobietą, czy masz ożenić się z lalką, czy sam ze sobą, co popularne ostatnio jest na świecie, już nie wiesz jak masz żyć. Dlatego, aby wygrać ze złem i aby podążać drogą pojednania i miłości na świecie, to musimy wtedy wiedzieć czym jest zło, a czym jest dobro, bo jeżeli zatracimy te wartości, to już wtedy pozostanie nam tylko jedna droga, ta, która prowadzi do cierpienia, droga, która prowadzi w przepaść. Żyjmy jak chcemy na świecie, ale nie legalizujmy żadnych nowych zmian teraz choćby tylko przez kolejne pięć lat, bo one tworzą podziały i konflikty i zobaczymy wtedy jak nasze życie się zmieni i zamiast konfliktów, będziemy tworzyli wtedy nowy świat, bez podziałów, nienawiści i wojen, świat pojednania w którym zapanuje wreszcie znowu pokój na naszym kontynencie.

Krzysztof Kowalski
Krzysztof Kowalski
Opowiadanie · 2 czerwca 2026
anonim