Sprowadzeni na ziemię (dramat)

Arian

Historia jakich mnóstwo. Wielu autorów napotyka absurdalne przeszkody w konfrontacji z realiami  rynku.

Nierzadko, wybitni twórcy natrafiają na niekompetencję producentów, wydawców. Istnieje bowiem powszechne, błędne przekonanie jakoby ludzie biznesu opanowali dobrze swoje rzemiosło. To nieprawda. Liczne przypadki, podobne do perypetii  Ricka Wakemana wskazują na ogólny dyletantyzm panujący wśród inwestorów.

 

"Rick postawił wszystko na jedną kartę i zdecydował się nagrać tylko drugi z koncertów (oba miały miejsce 18 stycznia 1974 w Royal Festival Hall, jeden o 18.00, drugi o 20.00; w pierwszej części prezentowano fragmenty „The Six Wives Of Henry VIII” i żartobliwy ragtime). Nie obyło się bez wpadek: ścieżki wokalu źle się nagrały, bo ktoś przestawił przypadkiem mikrofon, w czasie koncertu pękł werbel. Na szczęście, kiksy udało się skorygować w montażu. Na koniec, gdy Wakeman i Lane przynieśli gotową taśmę do A&M, wytwórnia uznała, że materiał nie znajdzie odbiorców, i odmówiła jego wydania. Zgodziła się amerykańska filia A&M; wydany na początku maja album w niespełna dwa miesiące po premierze przyniósł spory zysk, docierając w Zjednoczonym Królestwie (na tydzień, ale zawsze) na szczyt zestawień najlepiej sprzedawanych albumów."

 

Źródła podają, że album pt. „Wyprawa do wnętrza Ziemi” sprzedał się na całym świecie w 14 mln kopii.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YJ9W2pZwvlY

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Arian
Arian wczoraj, 19:30
Szacuje się, że Bat Out of Hell sprzedał około 43 milionów egzemplarzy na całym świecie (15 milionów w Stanach Zjednoczonych), co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów. Tylko w Wielkiej Brytanii sprzedaż 2,1 miliona sprawiła, że ​​zajął 38. miejsce. Pomimo osiągnięcia szóstego miejsca i spędzenia zaledwie dwóch tygodni w pierwszej dziesiątce w 1981 r., Teraz osiągnął 485 tygodni na brytyjskiej liście albumów (maj 2015 r.), A liczbę tę poprawiły tylko plotki Fleetwood Mac - 487 tygodni. [21] W Australii strąciła Bee Gees z pierwszego miejsca i stała się najlepiej sprzedającym się australijskim albumem wszechczasów od kilku lat. Jest teraz drugi na liście. Bat Out of Hell to także jeden z dwóch albumów, który nigdy nie wyszedł z pierwszej 200 list przebojów w Wielkiej Brytanii; [22] oznacza to, że jest to najdłuższy pobyt na jakimkolwiek wykresie muzycznym na świecie, chociaż opublikowany wykres zawiera tylko 75 pozycji.

Przez 3 lata autorzy poszukiwali wydawcy dla tego albumu zbywani odmowami.
Usunięto 1 komentarz
79 wyświetleń
przysłano: 11 września 2019 (historia)
Arian

Arian

119 Wola
68 tekstów 16 prac 8 nagrań 624 komentarze 66 tekstów piosenek

Inne teksty autora

KUKIZ 2019

Arian, dramat

,,Salon odrzuconych"

Arian, dramat

Sasnalizm

Arian, opowiadanie

Pamiętamy WOŁYŃ 43

Arian, dramat

Whielki Krasnal

Arian, opowiadanie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło