Literatura

Fałszerze historii (dramat)

Arian

 

Dla mnie Noble nienaukowe są nieporozumieniem, zaprzeczeniem idei fundatora. Także Nobel ekonomiczny wynika z nadużyć związanych z wpływami politycznymi.

Dożywotnia klika zgredów wybranych niejasnym trybem, niby najwyższy trybunał rozstrzyga, czyja literatura jest lepsza od innych. Wątpię, aby oni wnikliwie czytali te książki, sądząc po jakości uzasadnienia.

Samo nagradzanie literatury złożonej z wyimaginowanych opowiastek, pomieszania fikcji z faktami jest kuriozalne. Ludziom robi się zamęt w głowach.Komitet  manipuluje  czytelnikami zgodnie z swoim kaprysem ( instytucji poza kontrolą).

Nijak się ma literatura do wartości nauki. Notabene, Pani Tokarczuk znana jest z antypolskich wypowiedzi. Dawno  powinna  tłumaczyć sie w prokuraturze ze swoich publicznych  oskarżeń o  zbrodnie, pomówienia rzucane pod adresem Polaków. Na tym zresztą zbija obrzydliwy interes grając rolę męczennicy, rzekomo  polskiego bandytyzmu.

No,ale widać wyraźnie, że filosemityzm zmieszany z socjalistyczną frazeologią  pomaga w międzynarodowej karierze.

Per Waesterberg z Akademii Noblowskiej podczas wygłaszania laudacji dla Olgi Tokarczuk pochwalił między innymi krytyczny i dojrzały stosunek autorki do ciemnych stron historii jej ojczyzny, wśród nich „kolonializmu” i „antysemityzmu”.

 

http://isakowicz.pl/list-otwarty-do-olgi-tokarczuk/?fbclid=IwAR0dGosPF9Q_5Dx1IGfA4qiwdMYc5qUcDRGfsZcY6tt8VRb-zjczOXiI6kU

 

 

 

 

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 11 pazdziernika 2019, 09:55
taa...,kolejny który ma monopol na Polskość , co do faktów nie ma sporu, pogromy żydów zdarzały się często i wielu miejscach, zwłaszcza na terenach wschodnich. Można być tchórzem i się od tego odżegnać, kontekst historyczny jest skomplikowany, ale fakty są dalej faktami. Jak czytam wypociny takich uber Polaków, to wiem skąd się wzięły zabory, kto wyrywał paznokcie za komuny, etc. Taka mała zawiść
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 10:24
Wszędzie zdarzały sie pogromy, także na Polakach ( rzeź humańska, batoha). Masz jednak płytkie pojecie o historii. Przypomnę więc fakty.

,, Wspólnoty żydowskie istniały w Polsce w XIII wieku, później powiększyły się, przyjmując wypędzonych Żydów z całej Europy, w tym z Niemiec (1346), Węgier (1349–1526 i 1686–1740), Francji (1394), Austrii (1420), Hiszpanii (1492), Portugalii (1497), Kijowa (1886), Moskwy (1891)."

Ciekawy antysemityzm, który sąsiadował z uchodźcami przez 700 lat.

Niestety, taki bełkotliwy wierszokleta jak ty nie ma szansy z historycznymi faktami.
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 10:39
Notabene, pouczę cię kto wyrywał żołnierzom AK paznokcie za komuny. Według danych w 1946 roku połowę składu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili funkcjonariusze żydowskiego pochodzenia. Także stalinizację Polski wprowadzono siłami żydow z NKWD sprowadzonych na sowieckich czołgach. A wiec nie ma świetych narodów wybranych.
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 11 pazdziernika 2019, 10:46
Ty nawet nie bełkoczesz, po prostu zżera cię jakaś chora zawiść. Polska historia nie jest prosta i dlatego dla takich jak ty nie do ogarnięcia. To że antysemityzm jest na całym świecie, to że np. działaniom Izraela czy amerykańskich żydów można bardzo wiele zarzucić, nie zmienia postaci rzeczy, doszło do pogromów i mordów na niewinnych. Wiem że dla takiego literackiego tuza to zbyt proste , jakieś tam mordy niewinnych. Polacy to taka sama nacja jak każda inna, ma w swojej historii piękne karty i karty haniebne. Tacy "historycy" snujący sny o potędze kosztują Polskę zawsze daninę krwi. Mentalność szmalcownika , jak ci się z tym żyje ?
Konrad Koper 11 pazdziernika 2019, 10:46
Ciekawy artykuł. Sięgnę po jej twórczość. Szymborska też…
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 10:54
Widzę, że twoja moralistyka jest równie przenikliwa jak twoja pseudoliteratura.
Ty po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Zestawiasz w jednym rzędzie zorganizowany holokaust hitlerowski ze sporadycznymi napaściami polskojęzycznych gangów na ludność żydowską. A w gole wiesz, kto stał za pogromem kieleckim? Nie wiesz. To radzę doczytać. Powielasz bez zrozumienia frazesy udając mędrca wszelkiej maści.
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 11 pazdziernika 2019, 10:58
rozmowa z tobą to jak gra w szachy z gołębiem, niczego nie zestawiam, to w twojej chorej głowie coś się zestawia

wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/5…
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 11:20
Jeszcze jedno.
Wielkość Polski szlacheckiej wynikała z waleczności szlachty, a nie kundli siedzących nad pisaniem bełkotliwych tekstów w poczuciu moralnej wyższości.
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 11 pazdziernika 2019, 11:26
ciekawe czy byś mi to powiedział gnoju w oczy, śmiem wątpić
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 11:28
Co mi podsyłasz: opowiastki rodzinne? Co to znaczy Polacy? Ty też brałeś udział w zbrodniach?
Jak na grafomana przystało masz typową nieuleczalną chorobę, czyli głupotę.
Zbrodnię trzeba udowodnić sądownie, a nie rzucać oskarżenia wszem i wobec.
Tokarczuk po prostu robi za usłużną idiotkę zdejmujac część odpowiedzialności z Niemców i samych Żydów. A kto zarządzał w Generalnej Gubernii w latach 1939/45?
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 11:33
nawet nie mam ochoty cię poznać, bo szkoda mi czasu na takie gówno
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 11 pazdziernika 2019, 11:41
wirtualny bohaterze :-) uber Polaku , potomku szmalcowników i chłopów pańszczyźnianych. Twoja ochota nikogo nie interesuje
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 17:15
Jak ktoś mi uporczywie wrzeszczy o zbrodniach Polaków na Żydach nie przytaczając jednego dowodu, widzę sprzedajną szuję, usłużnego idiotę. Jak ktoś posiada dowody, niech leci do prokuratury. Jak nie ma dowodu, niech zatka gębę, bo może trafić do sądu za pomówienia.
Arian
Arian 11 pazdziernika 2019, 18:21
Może i Pani mordowała Żydów, nie wiem. Ale, jeżeli sumienie Panią dręczy, może warto iść do prokuratora – i zeznać mu, z kim Pani mordowała, zamiast bić się w moje piersi – i spowiadać się w telewizji?

Być może to Pani rodzina robiła te straszne rzeczy, też nie wiem.
Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski 11 pazdziernika 2019, 20:43
Adrian, a powiem więcej... Żeby nie nasza wspólna historia z żydami, jako Polacy - nikim nie zaistnielibyśmy w świece. Taka gromadka samo-kłótliwych nieogarniętych ludków słowiańskich. Na szczęście trochę krwi też się wymieszało, dzięki nielicznym, i można powiedzieć, że jako tako z nas naród jako taki. Gdyby nie to wszystko, nie różnilibyśmy się od zbiorowości ukraińskiej.
Arian
Arian 12 pazdziernika 2019, 09:26
jmm
ty debilu, za takie pomówienia możesz mieć sprawę karną w sądzie,
nie pomoże ani orzeczenie psychiatryczne o niepełnosprawności umysłowej,
nie zarobisz na adwokata,
ubogi nieudaczniku...
Arian
Arian 12 pazdziernika 2019, 09:29
do KR
Uderzaj się w swoją pierś człowieku, nie w moją. Nie mam żadnych zobowiązań wobec diaspory.
Arian
Arian 12 pazdziernika 2019, 09:36
Prestiż noblowskiej nagrody zawrócił w głowach.
A Tokarczuk, to kolejna głupia baba, co sypie ogólnikami na każdy temat. Jak czytam takich altruistów na cudzy koszt robi mi się niedobrze.
Czy Tokarczuk wzięła jednego uchodźce islamskiego do swojego domu na utrzymanie?
Potencjalnego terrorystę, bandytę, fundamentalistę. Nie.Tokarczuk chce sprowadzić niebezpieczeństwo do cudzego domu, by chodzić w glorii mecenasa uciśnionych.
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 12 pazdziernika 2019, 10:52
nie strasz cwelu, strasznie się boję takich skundlonych faszystów, tylko się śmieciu nie odwołuj do Polskości, bo nie masz z nią nic wspólnego
Arian
Arian 12 pazdziernika 2019, 11:06
tylko pouczam cie o prawie karnym, wsiowy mędrku...
w sądzie twój mały mózg ma małe szanse obrony
oczywiście z takimi nie mam nic wspólnego,leć do swoich panów szabesgoju
Jacek JacoM Michalski
Jacek JacoM Michalski 12 pazdziernika 2019, 11:13
W sądzie wystąpisz jako nick z internetu :-) zniewaga anonima ;-) zaproś mnie do sądu, przynajmniej będę wiedział kim jesteś :-)
Yaro
Yaro 12 pazdziernika 2019, 15:30
Polska jest wielką Lechią do nas zawsze ciągła wsza swołocz a historia była zmieniana na naszą niekorzyść nigdy na nasze tereny nie pchała się armia rzymska bo zbierali wpierdol w nas jest wielka odwaga siła i honor.Takie jest moje zdanie .
Amen
Arian
Arian 15 pazdziernika 2019, 09:09
jjm
Popełniłeś przestępstwo wytaczając publicznie pomówienia bez pokrycia.
To świadczy o niepełnosprawności umysłowej, niezdolności do rozumienia znaczenia własnych czynów. To zresztą wpisuje się w potencjał grafomana, który nie umie sformułować logicznego zdania.
Arian
Arian 15 pazdziernika 2019, 09:33
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
Krzysztof Maria Szarszewski
Krzysztof Maria Szarszewski 22 stycznia 2020, 12:06
Arianie masz absolutną rację a z poniższymi komentarzami filosem'ickimi dyskutować sensu nie ma.
Twój wpis to papierek lakmusowy na górali z przodkami ze wzgórz Golan.
Ich wiedza historyczna jest żadna lub wybiórcza ale częściej celowo i z premedytacją zakłamywana.
Taki wredny narodek. Nie bez powodu gnano ich zewsząd przez wieki od ziemi egipskiej począwszy i zapewne słusznie... pewnie byli tacy cacy (śmiech).
Niewdzięczność i wyrachowanie tej nacji (czyt. Talmud = koran) są porażające.
Zdaje się, że jedynym wyjściem będzie wysłanie ich na Madagaskar... albo lepiej jeszcze dalej.
W końcu jak im się nie podoba w Polsce ... wolna droga... zawsze mogą spadać do Usraela.
A tam za przykładem niamców dalej wysiedlać, terroryzować i mordować palestyńskie kobiety i dzieci.
Pozdrawiam Arianie.
Usunięto 1 komentarz
przysłano: 11 pazdziernika 2019 (historia)

Inne teksty autora

Ivanhoe
Arian
Merkury
Arian
Anteros
Arian
Poczta
Arian
Maskarada
Arian
Na Warszawę
Arian
Polska bomba
Arian
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca