Literatura

Stan wojenny (dramat)

Aktywista

Jaruzelski, to największy szkodnik w powojennej historii RP. W 1981 r. do upadłego bronił niezbywalnych wartości realnego socjalizmu. Dokonał wojskowego zamachu stanu. Podzielił głęboko naród, ostatecznie skompromitował PRL. Gdy przestał być potrzebny Moskwie w czasach Gorbaczowa, szybko zmienił sobie mocodawców. Już w 1985 r. poleciał do USA, by rozmawiać z amerykańskimi Żydami o pojałtańskiej kolonizacji z zachowaniem przywilejów nomenklatury. To on zaciągnął kraj  do MFW w 1989 r. i zezwolił na nielegalny plan Sorosa-Sachsa, który spowodował zapaść gospodarczą i patologiczną transformację gospodarki lat 90-tych. Kreatura,  zaprzaniec, wrzód na RP. Wciąż odczuwamy negatywne skutki jego działalności. Właściwie stan wojenny  trwa nadal. Na barykadach wciąż walka.

W 1989 r. państwo z długiem zagranicznym 38 mld$ stało się podobno bankrutem.

Obecne zadłużenie zagraniczne wynosi 200 mld $. I RP nazywają Eldorado. Rechot historii.

 

Obiektywnie patrząc, trzeba przyznać, że  robotnik w PRL był  średnio imbecylem  ekonomicznym. Oczekiwał półek pełnych tanich towarów podczas strajku. Ruch polityczny ,,Solidarność" zmitologizowano  przypisując mu jakiś mesjański zryw narodowo-wyzwoleńczy. To bujda. Robotnicy w 1980 r.  wysuwali głównie utopijne postulaty ekonomiczne. Zarówno ,,Solidarność", jak i Jaruzelski , wypchnęli kraj na peryferia cywilizacji. Jeszcze w 1980 r. Polska wypracowała  29  pkb w świecie. W dekadzie Jaruzelskiego doszło do katastrofy gospodarczej trwającej przez 30 lat w sumie. Dopiero w 2001 r. odrobiono pkb z najlepszego okresu rządów ekipy Edwarda Gierka.

 

Zdrada.

 

Demis Roussos zaśpiewał swój wielki przebój podczas festiwalu Sopot 79. ,,Goodbye my Love". Tak, zakończyła się pewna epoka. Potem nastały ponure czasy. Polska znalazła się w czarnej dupie, z której nie umie się podnieść do dzisiaj.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wrr54DiQW64


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Aktywista
Aktywista 13 grudnia 2021, 19:41
W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego trzeba nie tylko mówić, ale trzeba krzyczeć, że gen. Jaruzelski po prostu był zwykłym tchórzem i zdrajcą Polski, i cała sitwa, która była wokół niego, to była zwykła junta bandyckich emisariuszy Moskwy, którzy domagali się wtedy sowieckiej interwencji - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Aktywista
Aktywista 15 grudnia 2021, 15:24
„Soros przejechał z planem reformy gospodarki polskiej zwanym »planem Sorosa«" – wspomina Waldemar Kuczyński. „To była kombinacja »szokowej« operacji antyinflacyjnej z restrukturyzacją naszych firm, z których część miała być oddana zagranicy za długi, a same długi miały być poważnie zredukowane".
Aktywista
Aktywista 15 grudnia 2021, 18:10
8. Podległe Jaruzalskiemu jednostki WP biorą udział w tłumieniu Praskiej Wiosny przez siły Układu Warszawskiego w ramach operacji „Dunaj”.
9. 1969 – Zostaje wezwany na 2. miesięczny kurs strategiczno-operacyjny w Moskwie w Akademii Wojskowej im. Klimienta Woroszyłowa…
10. Grudzień 1970 Wojciech Jaruzelski nadzorowaje tłumienie wystąpień robotników w czasie wydarzeń grudnia na Wybrzeżu…W wyniku represji w grudniu 1970 zostało zabitych 41 osób.
11. Pod naciskiem towarzyszy z Moskwy…16–18 października 1981, po ustąpieniu Stanisława Kani, Wojciech Jaruzelski został I sekretarzem KC PZPR.
12. 5 grudnia 1981 na szczycie państw Układu Warszawskiego w Moskwie gen. Wojciech Jaruzelski przedstawił koncepcję zlikwidowania „Solidarności” i opozycji.. przyjetej z entuzjazmen przez towarzyszy radzieckich.
13. 13 grudnia 1981 wprowadził w Polsce stan wojenny…
przysłano: 13 grudnia 2021 (historia)

Inne teksty autora

Dynamo Oceanu
Aktywista
Suweren
Aktywista
Na UPAdlinie
Aktywista
Lady Paranoja
Aktywista
Sentencje
Aktywista
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca