Literatura

Dzieło krucjat (dramat)

Aktywista

Przez całe wieki kościół katolicki ( zwłaszcza papiestwo w Watykanie) działał bezkarnie, bo brakowalo trybunału do  sądzenia  zbrodniarzy religijnych. Mimo że kategoria ludobójstwa obejmuje zbrodnie religijne, trybunał  MTK Haga, sądzi osoby fizyczne ( do chwili śmierci ) za czyny popełnione po 2002 roku.

Wydaje się więc, że zachodzi sprzeczność, ponieważ ludobójstwo nie ulega przedawnieniu. Nadal winni są sprawcy sprzed wieków, lecz nie podlegają jurysdykcji MTK Haga.

Zgodnie z wiedzą historyczną, rzymskie papiestwo odpowiada za zbrodnie dokonane podczas krucjat, wzywając do tępienia: Katarów, wszelkich heretyków, pogańskich Prusów, Jaćwingów, Bałtów…

Wiadomo dokładnie, jacy papieże podżegali do popełnienia ludobójstwa na innowiercach lub rzekomych odszczepieńcach od wiary katolickiej.

 

Krucjaty zdemoralizowały chrześcijaństwo, które zeszło z drogi ewangelicznej, prowadzone przez ociemniałych. 

Piąte przykazanie Boże: ,,nie zabijaj!'

 

,,Bo czy ktoś jest tak głupi bądź załgany, żeby bronić tezy, że system polityczny „otwarty na Chrystusa” to wolny, demokratyczny i świecki kraj, a nie teokracja, w której prawa stanowi się w oparciu o doktryny kościelne i pod kościelną kuratelą? Wojtyła nigdy nie namawiał nikogo do obalenia komuny. Podobnie jak wszystkich innych papieży obchodziło go tylko jedno – maksymalne wpływy Kościoła i jego skrajnej, antyliberalnej ideologii. I chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że o takie wpływy i przywileje łatwiej jest w zblatowanych z Kościołem krwawych, faszystowskich dyktaturach niż w praworządnych, demokratycznych republikach?" J.Hartman

 

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
24 marca 2022, 16:07
Poślij to do Urbana szurze.
Krzysztof Kowalski.
Krzysztof Kowalski. 24 marca 2022, 19:27
Aktywista Ty nie patrz co ktoś kiedyś robił tylko co w dzisiejszych czasach robią. Twoi dawni krewni przodkowie mogli być pasożytami i mordercami ale ty możesz być innym człowiekiem i coś dobrego wnieść do współczesnego świata. Od pokoleń ludzie przegrywają walkę ze złem więc nie sztuka jest osądzać lecz odwagą jest czynić dobro i sprawiać aby świat stawał się lepszym. Gdyby ludzie odrzucili zło i wybrali dobro to nie żyli by teraz na ziemi tylko w Raju jednak są za słabi na to aby odrzucić pokusy zła i życia w grzechu dlatego podążają w innym kierunku który prowadzi ich niestety do cierpienia.
Aktywista
Aktywista 25 marca 2022, 07:34
KK
Świat, który nie umie osądzić zła i wymierzyć karę zbrodniarzom, jest nic nie warty. Historia lubi się powtarzać. Sądzenie zbrodniarzy to własnie czynienie dobra. Ty lansujesz ludzi dwulicowych, którzy tchórzą przed złem, a do tego jeszcze ogrywają świętoszków. Zastanów się nad sobą , bo błądzisz na manowcach wiary.
Usunięto 1 komentarz
przysłano: 24 marca 2022 (historia)

Inne teksty autora

Dynamo Oceanu
Aktywista
Suweren
Aktywista
Na UPAdlinie
Aktywista
Lady Paranoja
Aktywista
Sentencje
Aktywista
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca