Literatura

Hańba (dramat)

Aktywista

 

Dlaczego polskie media i politycy kłamią na temat gloryfikacji banderyzmu w Ukrainie?
Wpisują się bezkrytycznie w samobójczą narrację. Widać, nie dorośli do wolności.
Wystarczy zacytować dostępne informacje z oficjalnych portali. Namacalne fakty świadczą o pronazistowskich sympatiach władz Ukrainy.
 
Parlament Europejski (…) wyraża głębokie ubolewanie z powodu decyzji ustępującego prezydenta Ukrainy, Wiktora Juszczenki, który nadał pośmiertnie Stepanowi Banderze, przywódcy współpracującej z nazistowskimi Niemcami Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), tytuł Bohatera Ukrainy; w związku z tym wyraża nadzieję, że nowe władze ukraińskie ponownie rozważą takie decyzje i potwierdzą swoje przywiązanie do europejskich wartości[95];
W Kijowie w 2019 w 110. rocznicę urodzin Bandery odbyły się marsze ku jego czci. Towarzyszyły im pochodnie i nacjonalistyczne okrzyki. Huczne obchody rocznicy zostały usankcjonowane przez ukraińskie władze. Rada Najwyższa Ukrainy dnia 18 grudnia postanowiła, że w 2019 roku upamiętni tę rocznicę na szczeblu państwowym. Lwowska Rada Obwodowa ogłosiła rok 2019 rokiem Stepana Bandery i OUN. [103]
Pułk ,,Azow"
Poprzez związki z Prawym Sektorem i odwołania do symboliki kojarzonej z neonazizmem (np. zmodyfikowany Wolfsangel w symbolu jednostki) jest klasyfikowany do ukraińskiego nacjonalizmu. Pierwszym dowódcą pułku był Andrij Biłecki, którego zastąpił Denis Prokopenko[4].
 
Żydzi nadal tropią nazistów, a Polacy relatytwizują historię do sytuacji, przemilczając zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach Wschodnich RP. Niesławny mecenas Olszewski posuwał się nawet do negowania rozmiaru zbrodni i usprawiedliwiania dzialalności  UPA.
Wszystko to czynione jest dla głupiej poprawności politycznej. Wbrew zapisom konstytucji RP o zakazie propagacji i stosowania metod totalitarnych, nazizmu, komunizmu.
Hańba. 
Ściganie i wymierzanie kary zbrodniarzom, to  niezbywalne zasady praworządności. 
Okazało się, że moralnie. Polacy, Ukraińcy, nie są wcale lepsi od ruskich. Nie liczą ofiar. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Aktywista
Aktywista 30 marca 2022, 11:26
Miesiąc temu brakowalo srodków na utrzymanie panstwa polskiego. Brakowalo pieniedzy w budzecie na godne place nauczycieli, lekarzy, urzedników, na oplacenie szkoly, szpitali, kultury , itp. Teraz ,nagle wszystko stalo sie dostepne dla Ukrainców z naszych podatkóew. Hańba. Chore panstwo. Facet bez polskiej matury kierowal finansami . Narobił nieslychanego balaganu i poleciał z kasą na bezkarne wakacje. Hańba.
Aktywista
Aktywista 31 marca 2022, 10:22
,,Chlopcy , wojna potrwa 10 lat. Rujnujcie sie sami za nazistowska Ukrainę. Ja koncze z Warszawa. Chcecie przesuwac granice NATO na Wschód, to dajcie dupy sami . Cześć. Orban." psc. Orban, nie zapomnij umyć swoją prawicę po spotkaniu z JK.
Biden powiedział, co wiedział.
,,Mam dla was dobra wiadomosc. Wojna bedzie dluga i ciezka.Czeka was pasmo kryzysow. Za wolnosc trzeba drogo zaplacic. Przy okazji USA zarobia krocie na sprzedazy broni ukraincom. Zmniejszymy zadluzenie wobec swiata ( 26 bln$) Nadrukujemy zielonego na kupy. Bedziemy podziwiac w prywatnych mediach frajerow, ktorzy dopalca do tej wojny.
Cześc wolontariuszom."
przysłano: 30 marca 2022 (historia)

Inne teksty autora

Dynamo Oceanu
Aktywista
Suweren
Aktywista
Na UPAdlinie
Aktywista
Lady Paranoja
Aktywista
Sentencje
Aktywista
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca