Literatura

Na UPAdlinie (dramat)

Aktywista

 

Padł Mariupol. Banderowski pułk ,,AZOW" wzięty do niewoli, prosi o litość. Generał Skrzypczak, niczego nie nauczył się z historii. Kolaboracja z banderowskimi oprawcami, ich pogrobowcami, to majaczenia sklerotycznego starca. Szkoda, że taki fenomen dowodził silami lądowymi. Polacy mają prawdopodobnie, tak lotnych dowódców, jak Rosjanie. Nie liczą się straty materialne, ani ofiary w ludziach. Najwięcej wysiłku pochlania  komentowanie politycznych wydarzeń  i snucie  geopolitycznych utopii w oparciu o wiarę w sprawczych Anglosasów. W rzeczywistości  wyłazi  wielka improwizacja.  Byle jak, jakoś będzie, A potem, partyjniacy rzucą hasło: ,, cały naród odbuduje Warszawę". 

Tymczasem, czarno widzę rok 2022 na UPAdlinie. Niedawno zapowiedziane  w Lwowie, uroczyste obchody rocznicy powstania UPA, wybuczał rechot historii. Czyżby Rosja pomściła Wołyń? Polacy bez opamiętania wysługują się państwu, które wybrało  na  bohaterów, dzicz, winną  zbrodni popełnionych przeciwko ludzkości. Żałosny naród gubi swoją historię.

 

,,Przekazaliśmy Ukrainie czołgi w bardzo dużej liczbie. Uznaliśmy, że to w jakimś sensie nasz obowiązek udzielić takiej pomocy. Liczymy na wsparcie NATO, USA, a także ze strony Niemiec. Słyszymy, że Niemcy nie będą się chciały wywiązać z obietnicy. To dla nas duży zawód" –  Andrzej Duda.

 

Do usług.Ukrainie za frajera.

 

https://www.facebook.com/grzegorz.kuzminski.9216/videos/530819575170404

 

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
25 maja 2022, 16:21
Bardzo brzydki tekst, obrażający naszych braci z Ukrainy. Przykro się to czyta i patrzy gdy ktoś się cieszy z sukcesu agresora i imperialisty Putina.
O ile przed wojną można to było jeszcze tolerować, w końcu sporo pieniędzy szło od kremla do skrajnych opcji w europie, to teraz nikt nie może mieć złudzeń co do tego jaki jest cel Putina i jego "racjonalny konserwatyzm" przemawia tylko do jakichś skrajnych opcji politycznych.
Aktywista
Aktywista 25 maja 2022, 17:41
Dlaczego dobić Ukrainę.„Lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu 2022 r. rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie.
Rada zwróciła się do parlamentu o podjęcie analogicznej decyzji i ogłoszenia roku 2022 rokiem UPA na poziomie państwowym.
Organizacja odpowiada jednak przede wszystkim za eksterminację polskiej ludności na Wołyniu, Polesiu oraz Galicji Wschodniej. W wyniku wielomiesięcznych rzezi zginęło ponad 100 tys. Polaków.
Obecnie polityka historyczna Ukrainy propaguje UPA oraz popularyzuje jako bohatera Stepana Banderę."
Aktywista
Aktywista 4 czerwca 2022, 18:38
Kiedy Ukraincy przeprosza za Wołyń? Tak durnych polityków jak Polacy nie mają nigdzie w Europie. Same lizydupy obcych za bóg zapłać. Czym sie tak Ukraincy wyroznili posrod innych nacji ogarnietych wojnami? Podla, podstepna swolocz. Najpierw poszli z hitlerowcami mordowac kogo się dalo , a potem sami mordowali Polaków. Juz zapomniano?
przysłano: 24 maja 2022 (historia)

Inne teksty autora

Dynamo Oceanu
Aktywista
Suweren
Aktywista
Lady Paranoja
Aktywista
Sentencje
Aktywista
Hańba
Aktywista
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca