Literatura

Hańba Krakowa (dramat)

Arian

Radni stołecznego, królewskiego miasta Krakowa popełnili haniebną kompromitację ogłaszając Rogera Watersa persona non grata w tym mieście. Wytoczono kłamliwe zarzuty, jakoby sprzyjał reżimowi Putina oraz popierał inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. To absurdalne brednie bez pokrycia w rzeczywistości.  Radni nie tylko złamali Konstytucję RP dyskryminując pewne osoby, niewygodne dla władz, ale też wykazali  niebywałą głupotę i nieznajomość rzeczy. Roger Waters bowiem od początku swojej działalności  artystycznej ( lata 70te XX wieku ) znany jest z bezkompromisowych poglądów pacyfistycznych, antywojennych, antytotalitarnych. Nie inaczej zachował się w obecnej sytuacji potępiając napaść armii Putina na ten kraj.

 

,,Mając na uwadze zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę, a także wychodzące na jaw kolejne zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskich żołnierzy radni Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wyrażają oburzenie tezami i sformułowaniami wygłaszanymi przez pana Rogera Watersa, a związanymi z inwazją rosyjską na Ukrainę."

 

Jak podaje PAP, krakowscy radni jednogłośnie przyjęli rezolucję "w sprawie uznania osób wspierających kremlowski reżim jako persona non grata w Krakowie". Rezolucja jest pokłosiem zapowiedzi koncertów w tym mieście brytyjskiego muzyka Rogera Watersa. Występy byłego muzyka Pink Floyd zostały już odwołane przez organizatorów.

 

Waters stał się kozłem ofiarnym nikczemnej nagonki  krakowskich włodarzy. ,,Tak wygląda demokracja"RW. Radni nie zadali sobie trudu zapoznania się z prawdziwymi poglądami człowieka, którego oskarżono publicznie.Jak psy Pawłowa reagują  na znak dany z góry bezkrytycznie podnosząc łapki w swoim konformistycznym stadzie.

 

Oto fakty świadczące w obronie muzyka.

 

Roger Waters o inwazji na Ukrainę: "Gangsterski akt" Roger Waters odczytał list, a także ustosunkował się do niego. Muzyk potępił Putina, którego nazwał "gangsterem". "Czytam Twój list, czuję Twój ból, jestem oburzony inwazją Putina na Ukrainę, moim zdaniem to karygodny błąd, działanie gangstera, musi nastąpić natychmiastowe zawieszenie broni. Żałuję, że rządy państw zachodnich podsycają ogień, który zniszczy wasz piękny kraj, wysyłając broń na Ukrainę, zamiast zaangażować się w dyplomację, która jest niezbędna do powstrzymania rzezi. Zapewniam, że jeśli wszyscy nasi przywódcy nie złagodzą retoryki i nie podejmą dyplomatycznych negocjacji, po zakończeniu walk z Ukrainy pozostanie bardzo niewiele" - przedstawił swoją perspektywę Waters.
 
Waters przestrzegł też, że wojna w Ukrainie to "gra gangsterskich jastrzębi w Waszyngtonie", którzy są "pełni odwagi, bo poza zasięgiem [walk - przyp. red.]". "Niestety jednak wielu światowych przywódców to gangsterzy, a moje obrzydzenie do politycznych gangsterów nie zaczęło się w zeszłym tygodniu od Putina" - dodaje. 
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=l9b9UhFe6Eg

 

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
przysłano: 2 pazdziernika 2022 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca