Literatura

Infantokracja (dramat)

Arian

Starzy wyjadacze z PO chcą koniecznie wrócić do koryta. Dlatego licytują się z PiS na obietnice bez pokrycia. Przypomnieć trzeba, że PO powstała z Unii Wolności zblatowanej z AWS przez Leszka Balcerowicza.

 

Balcerowicz niezmiennie reprezentuje intelektualną tandetę. Dawny aparatczyk stalinizmu po SGPiS. Następnie plagiator planu Sorosa-Sachsa narzuconego PL bez sensu przez MFW. Na początku lat 90tych przyniósł katastrofę gospodarczą: spadek pkb o 30%, bezrobocie +20%. W drugiej odsłonie, Unia Wolności razem z AWS ( obecnie PO-PiS ) doprowadzili do zahamowania dynamiki pkb do zera, drugiej fali bezrobocia ponad 20% , gdy jeszcze w 1997 roku wzrost pkb wynosił +7%.

 
Powstała infantokracja, sprawowana przez nieuków, partaczy, ludzi niedojrzałych do pełnienia funkcji państwowych.
 
Pewien mechanik samochodowy z czasów AWS kierował Ministerstwem Spraw Wewnętrznych zanim koledzy wypomnieli agenturalny dorobek w PRL.
 
Prezydent RP oznaczony matką boską w klapie nie został dopuszczony do egzaminu dojrzałości.
 
Inny kandydat na prezydenta RP kłamał w kampanii wyborczej o posiadaniu tytułu magistra.
 
Naczelnik państwa nie zaliczył klasy maturalnej z powodu słabych wyników w macierzystym liceum.
 
Leszek Balcerowicz karierę pseudonaukową robił w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu. Obecnie betonowy monetarysta, nadgorliwy wyznawca neoliberalizmu w gospodarce
 
...
 
Wmówiono naiwną utopię, że jak przyjedzie gość z Zachodu z walizką pełną pieniędzy, kupi tubylcom dobrobyt. Tak, jakby twierdzić, że Indianie obrabowani przez białych wzbogacili się w pracy niewolniczej na rzecz konkwistadorów.Tymczasem mamy coraz większy deficyt budżetu państwa i zadłużenie zagraniczne 5xPRL. Lud zamienił dom wymagający remontu na budkę z łańcuchem u boku kolonisty. Uporczywie tkwi w błędzie uważając, że stał się wolny, lepszy, bogatszy. Bajeczka sprzeczna z elementarną wiedzą o historii gospodarczej.
 
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród-Hipolit Cegielski.
 
Czy Polska transformacja mogła przebiegać inaczej? PROF. WITOLD KIEŻUN: - Mogła. Została jednak przeprowadzona bardzo źle przez niekompetentnych i nieuczciwych ludzi. Polegała głównie na likwidacji potencjału ekonomicznego kraju. Gdy się przyjrzymy prywatyzacji, zobaczymy, że 92 proc. przeznaczonych na sprzedaż polskich przedsiębiorstw było wycenianych przez podmioty zagraniczne. Niektóre zakłady sprzedano za cenę niższą, niż wynosiły koszty ich wyceny. Polaków po prostu okradziono.

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Arian
Arian 16 kwietnia 2023, 15:02
Pan prezydent został skreślony z listy studentów Uniwersytetu Gdańskiego, nie zaliczył V roku. Z tych materiałów, które posiadamy w tej chwili, wynika, że absolutorium nie uzyskał. Nie był to więc problem związany tylko z kwestią złożenia i obrony pracy magisterskiej - powiedział radiu RMF prokurator Robert Bednarczyk.
Usunięto 1 komentarz
przysłano: 16 kwietnia 2023 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca