Literatura

Szmaciaki (dramat)

Arian

Nareszcie prawda.

Powstaje nowy film dokumentalny. Historia jakiej nie znacie na stronach literatury faktu.

Brudna historia początków III RP.

Szykuje się masakra. Krok po kroku ćwiartujemy mit Solidarności.

Jak ,doradcy" zniszczyli milionowy ruch wolnościowy u schyłku PRL.

 

Właściwie w 1989 roku nic się nie stało ważnego. Żydzi z PZPR dokoptowali do władzy Żydów z Solidarności.

Już w 1985 roku generał Jaruzelski omawiał z Rotchidlami w USA haniebny plan  przeflancowania nomenklatury do kapitalizmu w zamian za oddanie zachodnim lichwiarzom kontroli nad polską gospodarką narodową.

 

Jesienią 1989 roku zjawili się w PRL amerykańscy Żydzi, Georg Soros, Jefrey Sachs, oferując działaczom OKP cud gospodarczy w pół roku, pod warunkiem wdrożenia drakońskiej terapii szokowej na zlecenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dygnitarze Solidarności nie mając zielonego pojęcia o ekonomii kapitalizmu, przyjęli w ciemno założenia doktrynalne, sygnowane nazwiskiem Leszka Balcerowicza. Identyczną ,,terapię szokową" Sachs zaaplikował w Boliwii, co doprowadziło do  zamieszek ulicznych z powodu  zubożenia ludności. Dramatyczne fakty przemilczano, a wszelkie glosy rozsądku zostały zakrzyczane w mediach rządowych.

Plan ,,cudu gospodarczego" przyniósł Polsce fatalne skutki ( bezrobocie najwyższe w Europie 20%, spadek pkb o 30% w pierwszej połowie lat 90-tych ). W rzeczywistości pod pozorem dławienia hiperinflacji przygotowano kolonizację gospodarczą Polski z korzyścią dla zachodniego kapitału.

 

Thatcher okłamała rodaków wykrzykując zwodnicze hasło, mamiące ludzi na Wschodzie: ,, nie ma innej drogi". Kłamstwo. Jest tysiące lepszych dróg. Wybrano najgorszą drogę z możliwych, mianowicie wielopokoleniową niewolę, neokolonialne uzależnienie.

 

W tym systemie wierzą w wyścig szczurów, ale tresują bezradne owce.

Mamy kapitalizm o jaki walczono.
- Czy Polska transformacja mogła przebiegać inaczej?
PROF. WITOLD KIEŻUN:
- Mogła. Została jednak przeprowadzona bardzo źle przez niekompetentnych i nieuczciwych ludzi. Polegała głównie na likwidacji potencjału ekonomicznego kraju. Gdy się przyjrzymy prywatyzacji, zobaczymy, że 92 proc. przeznaczonych na sprzedaż polskich przedsiębiorstw było wycenianych przez podmioty zagraniczne. Niektóre zakłady sprzedano za cenę niższą, niż wynosiły koszty ich wyceny. Polaków po prostu okradziono.
 
Następny odcinek wkrótce.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
przysłano: 24 pazdziernika 2023 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca