Literatura

Impresje o jesieni (miniatura)

GeorgeSand

 

       Patrzę na świat przez okno. Patrzę zza firanek na uginające się od wiatru gałęzie, które gubią liście, które płaczą nad odchodzącym latem i w nowych, nagich kreacjach witają jesień, rozdającą hojnie swoje skarby.

Patrzę przez okno i widzę cienie kładące się i otulające wszystko co stanie im na drodze, a wzdłuż niej mdłe duchy i słyszę szelest i widzę kocie oczy zza krzaka spoglądające zadziornie na drugi koniec świata.

Spoglądam przez szybę pomimo, że niebo do mnie krzyczy, rzuca we mnie swoimi żalami, opowiada gniewnie o przeżyciach, o tęsknotach. Bombarduje moje okno i nawołuje coraz głośniej i głośniej. A lekki promień słońca wyciąga do mnie rękę i po tęczy prowadzi w przestrzeń, a potem puszcza...Spadam na skrzydłach ptaka i dostrzegam szare duchy milczenia, zamknięte w swoich niepojętych umysłach, nie widać rys twarzy tylko długie płaszcze unoszące się nad ziemią w świetle ulicznej latarni. Ich wzrok wbity w szarą ulicę lub tępo w przestrzeń. Mkną między budynkami, chowają się za zakrętami, gubią pod mostami. Wodzę po nich spojrzeniem, zapadam się w szelest ich płaszczy i tonę w kałuży rzeczywistości, codzienności.

     Otwieram oczy i uderza mnie silne westchnienie. Słyszę karetkę po drugiej stronie ulicy i widzę lukę zapadającą się w ciszy...

     Moknę za oknem wpatrzona w rydwan zabierający ostatni promień dzisiejszej nocy... 


słaby+ 2 głosy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Olivia B.
Olivia B. 20 listopada 2010, 21:50
Dosyć banalne niestety. O jesieni trudno jest napisać coś nowego.... Tym razem nie wyszło, może poszukaj mniej wyeksploatowanego motywu? Potencjał masz, lekkie pióro też... teraz potrzeba ciekawego tematu.
przysłano: 17 listopada 2010 (historia)

Inne teksty autora

Dziś
GeorgitaSant
Tu
GeorgitaSant
Zdaje mi się
GeorgitaSant
W Nim
GeorgitaSant
Poza Nim
GeorgitaSant
on. sam.
GeorgitaSant
Przy Nim
GeorgitaSant
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca