Literatura

reinterpretacyjny wiersz (opowiadanie)

madchen

dla oczytanych i obytych, rozpoznających znaki kultury wspołczesnej i antycznej. mlask

Zostałem wezwany. Niedziela, punkt jedenasta. Od kiedy jestem wzywany, wszystkie te poniedziałki, środy, piątki zlewają się w ciężką, chropowatą masę - chodzę po pokojach w jakimś frenetycznym szale, przejadam się fosforyzującym od salmonelli tortem. Matka mówi, że dom w którym mieszkam jest namiastką domu, w którym umrę. Samoudręczanie, asceza. Po deszczowym i brzydkim lecie przyszła rozpulchniona zupełnie brzydka zima. Zostałem wezwany.

Czyli homogenizowani idioci, produkcja taśmowa. Dziesięć lat od kiedy Dżony wyciągnął na wierzch wszystkie smutki, niedoczekania. Ponadnarodową organizację biednych dzieci łasą na moje lalki, samochody, czekolodowe słonie. Zostałem wezwany, tak. Seria onirycznych obrazków z dzieciństwa kontra upiorny realizm. Albo Apollo i Marsjasz w średnio lukratywym sticomie, Dżony daj spokój. Dziesięć lat, poniedziałki - środy - piątki, ruszam tyłek z domu, żeby pooglądać sobie tę robaczywą podszewkę społeczeństwa, niziny. A we mnie jest jasność perwersyjna, taką mi Dżony przekazał wiadomość dziesięć lat temu. Albo pięć. Wycieram nos w chustkę, w społecznie rentowny zapach, jedyny właściwy kolor. Ach.
Zostałem wezwany, zero złudzeń. Koszmar ascetyczny i komunistycznie zgrzebny, mało spektakularny, codzienny. Po trzaskającej głodem zimie przyjdzie parne lato. Czarne, trujące porzeczki, żarty się skończyły. Wycieram się w noc, w prześcieradło. Mgłę.


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
sick
sick 23 grudnia 2007, 18:23
fajne, bo plastyczne, obrazek ze słów i nic poza tym.
przysłano: 18 grudnia 2007 (historia)

Inne teksty autora

złe
madchen

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca