Literatura

List od Pana Boga (opowiadanie)

Tomasz Szczech

Przyjacielu,

 

Czy myślisz, że jestem starym, schorowanym, dobrotliwym dziadem, z którego można drwić, bo on nawet nie rozumie twojej ciętej ironii?

Czy myślisz, że kiedy wrzucam kogoś do piekła, to mam ten głupkowaty wyraz twarzy z przeznaczonych dla dzieci kreskówek o Jezusie?

Co ty w ogóle wiesz o zabijaniu i wrzucaniu do piekła?

To prawda, jesteś jednym z moich stworzeń. Ale stanowczo przesadzasz myśląc, że jesteś moim dzieckiem. Znam moje dzieci, i zapewniam cię, że na razie do nich nie należysz.

Dużo ostatnio mówisz o Biblii i jej znaczeniu. Twoje zdolności do interpretacji tej Księgi mnie nie porażają. A tak na marginesie - Kto ci pozwolił ją cytować? Kto cię upoważnił do jej interpretacji?

Sam sobie pozwoliłeś. Rozumiem.

Zdradzę ci sekret. Nie lubię tępych, aroganckich chamów, którzy plują na mnie jadem, aby zrobić wrażenie na swoich kolesiach. Myślą, że jestem za miękki, żeby cokolwiek im zrobić. Jeżeli naprawdę chcesz poznać odpowiedź na dręczące cię pytania, to ich nie naśladuj. W przeciwnym razie otrzymasz ode mnie to, co oni.

Do niczego cię nie zmuszam. Ale jeżeli naprawdę zależy ci na tym, co chcę ci dać, to trochę się wysil. Jeśli nie, to zawsze możesz iść do diabła. On rzeczywiście nie jest taki straszny, jak go malują.


To Ja jestem straszny.

 

Bóg


wyśmienity– 3 głosy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Kliner Ka.
Kliner Ka. 16 września 2009, 17:29
czasami cholernie trudno o wysiłek...no,ale co Ty na to drogi Boże by się tak dobrać do skóry Paris na ten przykład Hilton,ale tak dobrać porządnie -z benzyną i ogniem.ja wiem,boże ,jestem prózniak cholerny i paranoik ,i nerwus,ale mam dziwne wrażenie ,że i bękartem czasem bywam więc do cholery daj mi cień szansy ,chyba ,że to już jest piekło.W takim razie ciut się spóźniłeś z tym listem.
Wiesz,myślę,że jesteś wszędzie ,także i we mnie ,a skoro bywam słaby,zniechęcony,znużony i wkurwiony i najchętniej przebywam w domu to chcesz czy nie ,ale jestem Twym dzieckiem.Ale co na to kapłani?Niech sczezną.Podpisano:szatan.;)
Kliner Ka.
Kliner Ka. 16 września 2009, 17:37
ps.no dobra-czasem lubię i w chmurach,ale to już insza inszość.A Ty?Może byś tak ruszył dupę zza swych chmureczek,co?Bo gorąco tu jak w piekle .Ale ja myślę,że Ty już tu Jesteś więc to my musimy zakazać rękawy.Żeby tak własnym dzieciom kazać robić na trzy zmiany.I pamiętaj-gdy mnie kopiesz to ściągaj glany,mam jeszcze trochę uczucia dla własnej dupy;)
Kuba Nowakowski
Kuba Nowakowski 17 września 2009, 20:22
momentami nad wyraz prawdziwe
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 18 września 2009, 16:40
Wyślij to ojcu dyrektorowi:)
Tomasz Szczech
Tomasz Szczech 21 września 2009, 13:33
Sprostowanie:
Publicznie przepraszam Cię, Panie Boże, za nadużycie Twego imienia w powyższym nieautoryzowanym tekście.
Przepraszam, że przedstawiłem Ciebie jako złośliwego dziada, który stoi i patrzy, jak się ludzie męczą, zachęcając ich, "żeby się trochę wysilili".
Do wszystkich innych: nie traktujcie tego w kategoriach proroctwa. A jeśli już, to uznajcie to za proroctwo niskiej jakości. Bóg naprawdę by tego nie napisał.
przysłano: 16 września 2009 (historia)

Inne teksty autora

Z pamiętnika sofisty
Tomasz Szczech
Polsko pytaj
Tomasz Szczech
Podpalacz i jego ekipa
Tomasz Szczech
Młyn szalonego Henryka
Tomasz Szczech

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca