Literatura

człowiek linijka (opowiadanie)

Matkovsky


Człowiek linijka obmierzłym wzrokiem okiem kanciastym plastikowym zmierzył beznamiętne twarze centymetrem dzieląc na osiem emocje których nie było nie oszuka go martwy grymas mątwie usta nos ucho jak na dyktando martwe pod krzyżem żelaznym z żelbetonu z domieszką toksyn i ta linijka z uśmiechem filigranowym jak filiżanka co ją mama poleruje szmatą kuchenną na święta bo pomyślą że u nas syf. Wybrał delikwenta delikatnie co wczoraj delicje z wódką w delikatesach i wyrwał jak chwasta nieproszonego czy miłosz miał romans nie wiem siadaj i wyjdź już pani nie studiuje. Dziecko dziekanat szef bezrobocie leży na chodniku moczem i winem winem i moczem. Zdycha jak szop pracz ręka wyciągnięta ostatnie pięćdziesiąt groszy niewinne wino. Szczęka w prosektorium salicylowa już nie odkręci korka martwy eksponat darowany przez tą co człowiek linijka obmierzłym wzrokiem okiem kanciastym plastikowym zmierzył beznamiętne...

 

 

 

 

 

INSTRUKCJA DLA NADGORLIWYCH: czytać bardzo wyraźnie, umiarkowanie szybkim, rytmicznym, beznamiętnym, znudzonym głosem, jak maszyna do pisania. Bez podwyższania tonu i znaków interpunkcyjnych, kropka jest przerwą na oddech. Wyraz SYF powinien zostać wymówiony z wyolbrzymieniem, akcentem, jakby się go wypluwało.
 


dobry 2 głosy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Radosław Kolago
Radosław Kolago 30 stycznia 2012, 09:53
W gruncie rzeczy nie mam pewności, czy to aby jest proza. Bo wiesz, jak proza, to te znaki przestankowe by się jednak przydały, tak myślę.
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 30 stycznia 2012, 14:56
Osobiście nieszczególnie gustuję w takich przekombinowanych zabiegach.
Matkovsky
Matkovsky 31 stycznia 2012, 15:12
Tego nie da się zakwalifikować do jakiegokolwiek gatunku czy rodzaju literackiego. To po prostu JEST.

Osobiście nie lubię pomidorów :) Nie kombinowałam nad tym tekstem dłużej niż 3 minuty, napisałam do z głowy bez modyfikacji, nie jest to świadomy eksperyment.
przysłano: 29 stycznia 2012 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca