Literatura

Wynalazki Profesora X- cz 3 (opowiadanie)

Konrad Koper

Byłem jednym z wielu naukowców prowadzących tajne badania i współpracujących z Profesorem X. W tym segmencie naukowym badamy mózg i wymyślamy nowe urządzenia.
Każdy z nas ma jedno z nich na stałe przymocowane do głowy. Urządzenia te poprawiają i koordynują pracę mózgu. Możemy w jednej chwili myśleć nawet o dziesięciu rzeczach.
Tysiąc razy poprawia się zapamiętywanie, a milion razy pojemność mózgu. Urządzenie umożliwia nam zdolność wyobrażenia sobie wyższych wymiarów (aż do dwunastu).
Urządzenia, o których napisałem, zrewolucjonizują świat i dadzą Amerykanom prym na świecie. Z przyczyn politycznych przeszedłem na stronę Chińską . Chiny najbardziej interesują te badania, które mogą w ciągu najbliższych 20 lat, być wdrożone w masową produkcje. Czyli urządzenia, które podłączone do głowy, umożliwiają samą wolą włączyć i wyłączyć dowolne urządzenie w domu. Zainteresowani byli też urządzeniem które umożliwiało automatyczną współprace mózgu z komputerem a w szczególności służące do gier komputerowych. Badania w USA szły zasadniczo w dwóch kierunkach: wpływem otoczenia na mózg i mózgu na otoczenie. Na przykład umożliwiały przekaz programów telewizyjnych bezpośrednio na jaźń. Były urządzenia które symulowały bodźce z zewnątrz. Osoba pod ich wpływem zatracała kontakt z realnym światem.
Niektóre urządzenia działały na odwrót , na przykład umożliwiały skanowanie wyobraźni.
Więcej, pozwalały za jej pomocą tworzyć filmy holograficzne. Nie zabrakło badań dotyczących zapamiętywania i zapominania. Można za pomocą impulsów elektrycznych mieć bez zapamiętywania wiedzę. Odwrotny wynalazek ( redukujący pamięć) może służyć do leczenia chorób psychicznych i „ leczeniu ze szkodliwej wiedzy”. Na przykład poddani mają mu być w przyszłości przestępcy. Najciekawsze były badania dotyczącej sztucznej inteligencji.
Budowaliśmy roboty, które mają więcej możliwości od nas. Na domiar tego odczuwają ból oraz są świadome. Posiadają też uczucia i kaprysy. Z jednym wynalazkiem wiążę nadzieje a mianowicie z tym , który umożliwia prace mózgu nawet po śmierci klinicznej.
Ponieważ Chiny zamierzają pomysły ujawnić światu i założyć masową produkcje.
Pozwolili mi w jednym artykule opisać badania Amerykanów i Chin.


wyśmienity 1 głos
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
przysłano: 8 maja 2012 (historia)

Inne teksty autora

Przyszłość
Konrad Koper
Kwarki
Konrad Koper
Widok
Konrad Koper
Hipoteza
Konrad Koper
Natchnienia
Konrad Koper
Dąb
Konrad Koper
Nasza sprawa
Konrad Koper
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca