Literatura

Wynalazki Profesora X- cz 3 (opowiadanie)

Konrad Koper

Byłem jednym z wielu naukowców prowadzących tajne badania i współpracujących z Profesorem X. W tym segmencie naukowym badamy mózg i wymyślamy nowe urządzenia.
Każdy z nas ma jedno z nich na stałe przymocowane do głowy. Urządzenia te poprawiają i koordynują pracę mózgu. Możemy w jednej chwili myśleć nawet o dziesięciu rzeczach.
Tysiąc razy poprawia się zapamiętywanie, a milion razy pojemność mózgu. Urządzenie umożliwia nam zdolność wyobrażenia sobie wyższych wymiarów (aż do dwunastu).
Urządzenia, o których napisałem, zrewolucjonizują świat i dadzą Amerykanom prym na świecie. Z przyczyn politycznych przeszedłem na stronę Chińską . Chiny najbardziej interesują te badania, które mogą w ciągu najbliższych 20 lat, być wdrożone w masową produkcje. Czyli urządzenia, które podłączone do głowy, umożliwiają samą wolą włączyć i wyłączyć dowolne urządzenie w domu. Zainteresowani byli też urządzeniem które umożliwiało automatyczną współprace mózgu z komputerem a w szczególności służące do gier komputerowych. Badania w USA szły zasadniczo w dwóch kierunkach: wpływem otoczenia na mózg i mózgu na otoczenie. Na przykład umożliwiały przekaz programów telewizyjnych bezpośrednio na jaźń. Były urządzenia które symulowały bodźce z zewnątrz. Osoba pod ich wpływem zatracała kontakt z realnym światem.
Niektóre urządzenia działały na odwrót , na przykład umożliwiały skanowanie wyobraźni.
Więcej, pozwalały za jej pomocą tworzyć filmy holograficzne. Nie zabrakło badań dotyczących zapamiętywania i zapominania. Można za pomocą impulsów elektrycznych mieć bez zapamiętywania wiedzę. Odwrotny wynalazek ( redukujący pamięć) może służyć do leczenia chorób psychicznych i „ leczeniu ze szkodliwej wiedzy”. Na przykład poddani mają mu być w przyszłości przestępcy. Najciekawsze były badania dotyczącej sztucznej inteligencji.
Budowaliśmy roboty, które mają więcej możliwości od nas. Na domiar tego odczuwają ból oraz są świadome. Posiadają też uczucia i kaprysy. Z jednym wynalazkiem wiążę nadzieje a mianowicie z tym , który umożliwia prace mózgu nawet po śmierci klinicznej.
Ponieważ Chiny zamierzają pomysły ujawnić światu i założyć masową produkcje.
Pozwolili mi w jednym artykule opisać badania Amerykanów i Chin.


wyśmienity 1 głos
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
przysłano: 8 maja 2012 (historia)

Inne teksty autora

Porto
Konrad Koper
Figury
Konrad Koper
Boża indukcja
Konrad Koper
Procesja Fatimska
Konrad Koper
Zwierciadła
Konrad Koper
Gorączka
Konrad Koper
Lizbona
Konrad Koper
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca