Literatura

Na serio 2 (opowiadanie)

Konrad Koper

2

 

Wstałam dopiero o 11 , zjadłam spokojnie śniadanie i wyruszyłam do parku Wielkopolskiego. Gdy jechałam samochodem, w środku lasu zauważyłam dziwne światło i słyszałam dziwny warkot. Za latającym   obiektem wyruszyłam. Byłam przekonana , że jest  to samolot. Była godzina  13 : 52 obiekt zatrzymał się nad jeziorem Góreckim. Wysiadłam i na niego spojrzałam.  Zauważyłam owalny odbijający światło pojazd kosmiczny. Coś z niego wysiadało. Byłam sama i straciłam świadomość.

 

Gdy się ocknęłam byłam kilka kilometrów dalej w Wirach . Byłam przerażona. Zegarek wskazywał 13: 52. Bolała mnie bardzo głowa. Wróciłam do samochodu , pytałam po drodze ludzi czy czegoś dziwnego nie widzieli. Wszyscy pukali się w czoło.

 

Od tego czasu mam straszne sny : widzę podobne istoty do nas, które mają sześć  palców i świecą mi po oczach. W moje  przeżycia,  nikt mi nie wierzy : prawie straciłam rodzinę i pracę. I wyszłam na wariatkę. Stany lękowe zwaliłam na schizofrenię.

 

 

Teraz nie śmieję, się z innych ludzi. Koleżankę przeprosiłam i nawet  pożyczyłam książkę o UFO.  Najbardziej denerwują mnie ludzie, którzy zmyślają podobne opowieści we własnych celach.

 

Z nadzieją patrzę na program SETI – szukanie pozaziemskich sygnałów  radiowych. Wierzę ,że kiedyś ludzkość problem ten potraktuje poważnie.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Radosław Kolago
Radosław Kolago 15 pazdziernika 2012, 12:42
Rozstrzelana interpunkcja, wersyfikacja, nie wiem o czym i po co jest ten tekst.
Ewa Mańka
Ewa Mańka 17 pazdziernika 2012, 20:50
To czego brakuje mi w Twoim tekście, to przede wszystkim budowanie napięcia. Opowiadanie przybiera formę średnio ciekawego sprawozdania. "Akcja" toczy się zdecydowanie za szybko.

Kolejnym problemem są błędy stylistyczne, składniowe, interpunkcyjne:
- "Gdy jechałam samochodem, w środku lasu zauważyłam dziwne światło i słyszałam dziwny warkot." - niepotrzebne powtórzenie (dziwne światło, dziwny warkot),
- "Za latającym obiektem wyruszyłam." - czasownik "wyruszyłam" powinien rozpoczynać zdanie, a nie je kończyć,
- "Byłam przekonana , że jest to samolot" - wystarczy "że to samolot",
- "Była godzina 13 : 52 obiekt zatrzymał się nad jeziorem Góreckim." - godzinę w języku polskim zapisujemy z kropką (13.52); poza tym zdanie powinno być podzielone na dwie części (po 13.52 kropka i od "obiekt" rozpoczynasz nowe zdanie),
- "Bolała mnie bardzo głowa." - lepiej "bardzo bolała mnie głowa",
- "Od tego czasu mam straszne sny : widzę podobne istoty do nas, które mają sześć palców i świecą mi po oczach." - "widzę (kogo?) istoty podobne do nas"; pytanie - czym świecą (po oczach)?
- "W moje przeżycia, nikt mi nie wierzy " - niepotrzebny przecinek, coś nie gra z szykiem zdania,
- "Stany lękowe zwaliłam na schizofrenię." - zdanie jest nielogiczne,
- "Teraz nie śmieję, się z innych ludzi." - niepotrzebny przecinek,
- "Najbardziej denerwują mnie ludzie, którzy zmyślają podobne opowieści we własnych celach." - zamieniłabym wyrażenie "we własnych celach" na "nie wiadomo w jakim celu"; zamiast "zmyślają" lepiej pasuje forma "wymyślają",
- "Z nadzieją patrzę na program SETI – szukanie pozaziemskich sygnałów radiowych" - rozwinięcie skrótu dałabym w nawias,
- "Wierzę ,że kiedyś ludzkość problem ten potraktuje poważnie." - powinno być "Wierzę, że kiedyś ludzkość potraktuje ten problem poważnie."

To by było na tyle. :)

PS: Widać, że masz pomysł ale nie bardzo wiesz jak go "sprzedać". Pracuj nad tekstem, poprawnością, a będzie dobrze.
przysłano: 6 pazdziernika 2012 (historia)

Inne teksty autora

Porto
Konrad Koper
Figury
Konrad Koper
Boża indukcja
Konrad Koper
Procesja Fatimska
Konrad Koper
Zwierciadła
Konrad Koper
Gorączka
Konrad Koper
Lizbona
Konrad Koper
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca