Literatura

Zakon i łaska. (opowiadanie)

Pocieszyciel do was przyjdzie

 

Zakon i łaska.

Pewien człowiek na czerwony świetle przechodzi nagle do nie go policjant podchodzi i mówi do niego:

-Zasłużył Pan na karę wysoką gdyż złamał pan prawo głęboko

-Hola hola panie ja jestem po łaską.

Na to policjant:

- a chrześcijanin niech mnie drzwi trzasną no prawda pod łaską, więc jest pan puszczony inny zostanie z pieniędzy ograbiony.

-Niech się to więcej nie powtórzy są gorsze ode mnie łobuzy.

Czy tak wygląda dialog człowieka z służbą karę wymierzającą chyba nie raczej obeszło by się bardziej karcąco.

Jak więc z zakonem i Bożą łaską czy będąc ochrzczonym grzeszyć mogę i nie będę potępiony. Nie na pewno nie będę wypuszczony tylko w ogień wrzucony. Z Łaski jestem usprawiedliwiony i od grzechu uwolniony jednak grzeszyć nie mogę od PANA JEZUSA otrzymałem swobodę, ale gdy się potknę jest możliwość oczyszczenia jednak nie jest ona dla tych, co robią tą z wiedzą i zagłuszają głos sumienia. Kim kol wiek jesteś obłudniku ratuj się z okłamania, że Pan JEZUS usprawiedliwi twoje złe postępowania, jeśli umyślnie tak postępujesz wrogiem KRZYŻA się kreujesz.  Błądzi uwielbiony ZABWCO ŚWIATA ZA TWĄ Łaskę. amen


fatalny 3 głosy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
calvados
calvados 16 marca 2014, 13:14
interpunkcji brak, składnia pożal się boże
trzeba się za Ciebie pomodlić
Pocieszyciel do was przyjdzie
Ale trochę nie rozumiem jeśli jak Pan mówił w innym wpisie że czyta Pan Bilbie to skąd ta agresja i ataki na moją osobę. Rozumiem że moje wiersz są może kiepskie i gorsze od Pańskich ale czy Pan JEZUS nie powiedział Abyśmy byli cisi i łagodni. Zapraszam na stronę www.Jan1423.pl
Mithril
Mithril 16 marca 2014, 14:21
..........................namolny, żałosny i fanatyczny megagniot
bossanova
bossanova 16 marca 2014, 16:10
O! Pocieszycielu, zgadzam się z Tobą w 200%, choć Twoje prowokacje mogą szalenie działać na nerwy ;D
calvados
calvados 16 marca 2014, 19:49
Biblię można studiować dla przyjemności, ja traktuję ją jako dzieło literackie. Nie jestem agresywna, raczej zdegustowana, zniesmaczona. Proszę napisać coś w innym tonie zamiast tych kiepskich kazań. Po co przerabiać coś, co już jest doskonałe a do biblisty to Ci bardzo daleko. Powtarzam: to wszystko ma podtekst skrajnego fanatyzmu i budzi niechęć, stałeś się pośmiewiskiem. Na tym Ci zależało, próbuję Ci to delikatnie uświadomić, i tyle. Nie wzbudzasz szacunku, raczej drwinę. Forma, którą stosujesz, ton, treść, wszystko jest naprawdę niestrawne.Zajmij się czymś pożytecznym, znajdź prawdziwą pasję. Nie ośmieszaj się, to bardzo życzliwa rada.
Pocieszyciel do was przyjdzie
lubię to artystyczne podejście do życie nic w prost wszystko obrane w piękne słowa. Czemu to piszę właśnie dla takich ludzi jak Pani którzy wiedzą pięknymi filozoficznymi słowami starają przejść przez życie. Biblia jest prostą księgą żeby ją cytować nie trzeba być biblistą i ja nie staram się być wielkim kaznodzieją albo teologiem Pan JEZUS powiedział że kto chce być największym niech będzie sługą. Cytuje Pani Biblię, ale po co to wszystko pewnego dnia to wszystko się skończy jeśli nie odda Pani swojego życia JEZUSOWI a tylko po przestanie na wiedzy to mi bardzo przykro ale czeka Panią marny los. Kolejny problem tych czasów żeby napisać coś o Biblii trzeba być wielkim teologiem czy nie wiadomo kim. Mamy przyjmować SŁOWO BOŻE jak dzieci, uczniowie Pana JEZUSA kim byli? Rybakami (no nie wszyscy ale większość to byli prości ludzie) Marcin Luter walczył właśnie oto aby ludzie prości tacy jak ja mogli głosić i przyjmować Ewangelię. Nie wstawiam tego po to aby się podobać ale po to żeby w prosty sposób to przekazać. A jeśli Biblia jest idealna jak Pani napisała to czemu Pani nie wierzy.
przysłano: 16 marca 2014 (historia)

Inne teksty autora

Coates Odtąd wargi i pióro me (tłumaczenie)
Pocieszyciel do was przyjdzie
Żyć muszę
Pocieszyciel do was przyjdzie
Droga
Pocieszyciel do was przyjdzie
Warownym grodem jest nasz Bóg
Pocieszyciel do was przyjdzie
GRZESZNIKU!
Pocieszyciel do was przyjdzie
Artyści
Pocieszyciel do was przyjdzie
Winogrodnik
Pocieszyciel do was przyjdzie
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca