Literatura

pozycja na receptę (opowiadanie)

Kuba Nowakowski

 Pani w aptece powiedziała, że nadzieję mają tylko w czopkach. Podrapałem się ostentacyjnie po pośladku i wyszedłem… listopadowi wprost pod koła. Zatrąbił na nosie coś o ciężkim losie i świsnął w stronę grudniowych myśli o pustym sercu i portfelu.

 Nie mogłem kupić tych czopków. Okoniem stanęła mi, albo nawet rekinem, wyświechtana, ale wciąż nie zdementowana sentencja, że „nadzieja umiera ostatnia”. Zobaczyłem się więc na moim codziennym polu bitwy, jak wypięty w stronę systemu, celuję z dupy niczym z car puszki, by się naprzykrzać pociskami typu dupa – powietrze lub dupa – Wiejska – Aleje Ujazdowskie z zahaczeniem o magazyn straconych szans i głupich pomysłów z przeszłości (mojej). Uznałem, że byłby to ruch w stylu jegomościa co pali kota, chociaż kot też człowiek, a zapałkami już jedna dziewczynka się bawiła i źle na tym wyszła, przepraszam – wyszedła, bo zdaje się Grodzka jej było…

 Jeżeli więc nie nadzieja, to może ta, no… miłość. Wróciłem do apteki i wymamrotałem zdanie w trybie pytania. Pani długo sprawdzała w komputerze, a na jej twarzy bladość targowała się z rumieńcem. Kiedy wreszcie na mnie spojrzała, byłem pewien, że na mojej gębie, ani chybi, wygrał rumieniec. Patrzyliśmy na siebie jeszcze chwilę, gdy nagle posłyszeliśmy świst. „Listopad”, pomyślałem. „Rajtki mi poszły”, pomyślała piękna aptekarka. „Duuupa!”, krzyknąłem. Do strzały Amora przyczepiona była kartka z napisem: „Miałeś rację. Beznadziejne te czopki.”

 Historia zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości prawdy a także mieszankę odwiecznych pragnień z krajów Unii Europejskiej jak i spoza niej.


dobry– 6 głosów
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
bossanova
bossanova 27 marca 2014, 16:39
I kolejna perełka w tej najnowszej skisłej zalewie.
gaj
gaj 29 marca 2014, 18:25
Zabawne :)
przysłano: 27 marca 2014 (historia)

Inne teksty autora

greciszek
Kuba Nowakowski
po wołanie
Kuba Nowakowski
ciemno
Kuba Nowakowski
akeda 2018
Kuba Nowakowski
ekstradycja stacha palucha
Kuba Nowakowski
niewzruszony
Kuba Nowakowski
więcej tekstów »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca