Literatura

Ukraińcy w hitlerowskiej armii (opowiadanie)

Arian

Wołodymyr Zełeński skamle  o broń dla armii ukraińskiej, zaciekle  walczącej o niezależność Ukrainy od Federacji Rosyjskiej. Przypomnijmy jednak, że Ukraińcy masakrowali w przeszłości powstania  wolnościowe innych narodów u boku hitlerowców. Ukraina to sztuczny twór  ZSRR, zlepiony na dawnych ziemiach: Polski,Litwy,Rosji,Węgier,Rumunii.

 
 
,,Żołnierze ukraińscy zachowywali się wyjątkowo bezczelnie, popełnili mnóstwo potwornych zbrodni szczególnie wobec ludności cywilnej. Przypisywano im w zasadzie wszystkie zbrodnie i niegodziwości dokonane przez żołnierzy słowiańskich służących w armii niemieckiej w czasie powstania. Z pewnością duży wpływ miały na to informacje o rzezi wołyńskiej dokonanej na ludności polskiej przez sąsiadów Ukraińców w latach 1943-1944.
Ukraińcy brali również czynny udział w niszczeniu i grabieniu Warszawy po kapitulacji Powstania Warszawskiego w okresie październik 1944 - styczeń 1945 r.
 
Ukraińcy stanowili również od 1943 r. uzupełnienie Pułku Specjalnego SS "Dirlewanger" dowodzonego przez Oskara Dirlewangera, przydzielonego do zgrupowania policyjnego Heinza Reinefartha, które zostało skierowane przez Heinricha Himmlera do stłumienia Powstania Warszawskiego."
 
Nachtigall” wzięli aktywny udział w pogromie: podjudzali do okrucieństwa, bili Żydów i strzelali do nich. W Brygidkach ukraińscy żołnierze, nadzorujący wynoszenie i grzebanie ciał, strzelali na dziedzińcu do pracujących Żydów. Również w więzieniu NKWD, żołnierze „Nachtigalla” mieli popędzać i bić wywożących ciała Żydów. Potem na rozkaz niemieckiego oficera utworzyli szpaler i kłuli przebiegających Żydów bagnetami zabijając wielu z nich[17].
 
Skoro Duda uważa siebie za sługę narodu ukraińskiego, trzeba wywieźć lokaja na kupie gnoju do Kijowa.

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Wiesława
Wiesława 16 marca 2023, 22:01
Niestety część Polaków cierpi na swoistą amnezję a historia lubi się powtarzać i wtedy być może niektórzy zrozumieją co tak naprawdę kiedyś się wydarzyło....
Arian
Arian 17 marca 2023, 13:50
Ukraincm, jak zawsze brakuje sprzetu. Bida z nędzą. Niech, wzorem UPA naostrza sobie - widły, siekiery, noze, piły. BANDZIORÓW uzbrojonych w narzedzia rolnicze, wyslac na ruski front. Wczesniej, zamiast produkowac arsenał, latali z flagami banderyzmu po polach. Teraz żebrza o broń w swiecie. Chujowa nacja.
przysłano: 15 marca 2023 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca