Literatura

List (opowiadanie)

falkon

Korzystając z chwili wolnego czasu, piszę do Ciebie list z więzienia. U mnie cisza aż piszczy. Dobrze karmią, trzy razy dziennie. Raz w tygodniu prysznic.

Chciałbym wiedzieć, czy dobrze się bawisz, czy chodzisz na imprezy do "Eda" Chyba się nie gniewa za ostatnią demolkę, połamane krzesła. Nie otrzymuję od Ciebie listów, różnie myślę, może masz innego. Wierz mi! Jeśli tak, to nóż w słońcu zabłyśnie.

 

U mnie rozrywek mało, jedynie książki, ale czytać nie lubię, jak i ty zresztą. Siedzę w izolatce, poturbowałem frajera, zadzierał. Wiem, mam trudny charakter, to temat do dyskusji.

Wiesz! nawijał tutaj jeden facio, że jedna laska czekała na swojego dwadzieścia lat. Musiała go bardzo kochać. Zaraz, zaraz, jak jej było? Chyba Penelopa. Dziwne, nie znam żadnej o takiej ksywie, by śmigała po mieście.

 

Mam mały teatrzyk pod celą. Pająk i mucha mają kryjówkę przy kracie. Bawią się w chowanego i w berka. On czatuje na nią, ona bzyczy, ucieka. Najciekawszy będzie ostatni akt. Egzekucja. Obym był przy tym.

 

Pożółkła ściana niemalowana od lat, przypomina globus. Pęknięcia i rysy wyznaczają morza i lądy. Gdybym miał wyobraźnię, poszedłbym teraz na szczyty niezdobyte, może są takie.  Zapomnieć na chwilę o wszystkim.

 

Napisz co u Ciebie. U chłopaków z doliny księżyców. Czy dobrze buców kroją, czy któryś się powalił. Wiesz przecież, że nikomu tego nie życzę.

 

Raz dziennie jest spacer, godzinę. Nie idę, mówię. - Klawisz na to - musisz. Kręcę się jak wariat, zgrzytam zębami kopię kamyczki, pluję.

 

Muszę na chwilę przerwać. Jest dzwonek na apel. Wchodzi ekipa z drewnianym młotkiem i wali w kratę. Cela numer jeden, stan jeden, melduję. Niby czym miałbym przepiłować, mam dwa razy dziennie kipisz.

Za chwilę klawisz zgasi światło `żeby ci życie zgasło gadzie "Tak się tutaj mówi, nie słyszy, ale wie.

 

Jedna mała żarówka za siatką przy suficie ćmi, żeby trafić do bardachy w nocy. Klawisz patrzy przez judasz, czy się nie powiesiłem.

 

Kończę już Mój kwiatuszku. Myślę, że mi się przyśnisz. Twój na zawsze Odys.

 

Ps. Nie wiem, czy wiesz. Ten facio od Penelopy ma ksywę Odys.

 

https://www.youtube.com/watch?v=z-2mO3KTVHg

 

 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
przysłano: 5 stycznia 2024 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca