Literatura

Wiosenne przestrzeni wietrzenie (opowiadanie)

mob

I siedzę na ławce, przed domem, siedzeniem swoim ławkę ogarniając, będącą jedynym mego siedzenia oparciem i poparciem, dowodem istnienia, szczęścia ostoją. Wiosennego słońca ciepła rozkoszy się oddawać, jedyny cel siedzeniem ławkę ogarniania stanowiącego chciałoby się pożytkować. Pomysłem genialnym ogarniony, wiosenne poruszenie chcę zżerać, pożerać, przeżerać, wyżerać chcę tak ławkę siedzeniem ogarniając dalej czynić, dławiącego nerwy me zszarpane, roztrwonionym myślom odpoczynek przynosząc rychły. Ach i miło i przyjemnie i wspaniale, tak sobie siedzeniem ławkę ogarniać, gdy ciepło wietrzy słońca wiosennego i nic nie przeszkadza kontemplacji mym ekscesom najwspanialszym.

Ale cóż to, ale kto to? W poprzek i wzdłuż myślom moim staje, kontemplacji mym wspaniałym kres przynosi, wywołując strun głosowych poruszenie. Przestrzeń moją, wiosenną, wspaniałą dźwiękiem próżnym wypełnić się ośmiela.

- A cześć, a co tam, a jak? A jak leci, a jak ci idze? A ruch widziałeś, a napój piłeś, a z kim widziałeś, a z kim piłeś? A fajnie było, a gdzie było, a z kim było, a komu było? A co tam u nich, a co u tamtych? A muzyki słuchałeś, a fajnie słuchałeś, a gdzie to było, a z kim to było...

I ciągle a a a i a przestrzeń moją wokół ławki, którą siedzeniem ogarniać raczę, wypełnia niechybnie. Kontemplacje wspaniałe, wiosennego ciepła wietrzenie przegania swym jestestwem nachalnym, swym strun głosowych dudnieniem, swoim myśli wzdłuż i w poprzek stawaniem. I nie widzi i nie słucha, że siedzeniem ławki ogarnianie ma swój cel zaiste, przezeń zakłócony, że tu się słucha, patrzy, podziwia, konsumuje wiosenne pierwsze poruszenie przestrzeni wokół ławki, którą siedzeniem swoim ogarniam. A on w samym środku środka środków, aż po same krańce końców końce przestrzeni wokółławczanej, pięknej, przez przyrodę wiosenną wzniesioną, swoim durnym warg ruszaniem, drganie powietrze wywołuje, mącące pomnik spokoju przeze mnie od chwil długich budowany.

Kresem jestestwa jego ohydnego, emitacji dźwięków mącących, słów okrutnych trzaskanie - zbawienie, wybawienie śmiem tak nazwać, staje się. Tu i teraz darń zielona, stopy jego infantylne trzymająca w samoobrony ruchu szybkim trzymania stóp jego zaprzestaje. I jestestwo jego ohydne ulatuje, wiosennym przestrzeni wietrzeniem, słońca ciepłem ogrzewanie do krwi samej opalane, spokój w przestrzni wokół ławki, którą siedzeniem ogarniać raczę na powrót przynosi szczęśliwie.

I siedzę na ławce, ławkę siedzeniem ogarniając, siedzeniem się stając, istotą czynności wspaniałej, nerwy zszarganej kojące, odnowienie duszy utrudzonej podczas wiosennego pierwszego poruszenia przynosi. A ja jestem siedzeniem, siedzenie jest ławką, ławką jest mną. I co to w końcu za czynność? Moje na ławce siedzenie, ławczenie siedzenia mojego, ławkosiedzeniemoje... ach i wspaniale i przyjemnie i koi i już nie piecze. Myśli pływają wolno, powoli wokół ławki, jestestwo moje odpoczywa podczas wiosennego przestrzeni wietrzenia.


słaby 18 głosów
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
nocka 28 lutego 2003, 00:34
a mi sie to nawet podoba, hyhy, moze dlatego ze przez to a a a i a 'lokomotywe' pana Tuwima mi to przypomina (az zaczelam rymowac ;). zreszta ja tez lubie sobie posiedziec na lawce wiosna ;)
nF
nF 28 lutego 2003, 16:16
oj, ciężko się czyta, nie tylko ze względu na wysoką komplikację zdań, ale i cięcia gramatyczne, jakbyś sam się w tym wszystkim gubił. To ostatnie, moim zdaniem, do poprawienia. Dla czytelnika, żeby dotrwał do końca.
marwak 14 grudnia 2006, 21:10
Piękne! Takie myśli wywołane długim siedzeniem na słońcu, bynajmniej nie w czapce ;) Można sie w to wczytać z zainteresowaniem, które stopniowo wzrasta z okresowymi, niestety spadkami. Na zimowe wieczory jak najbardziej polecam
HY
HY 1 kwietnia 2007, 09:12
JOJKKKKKKKKKJJLJL,JLJJL JL LUJ JI I U JI IIHIH HIH HLJL
12 maja 2007, 20:37
dupaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Usunięto 1 komentarz
przysłano: 27 lutego 2003

Inne teksty autora


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca