Literatura

Rubajat 44. (wiersz klasyka)

Dżalaluddin Rumi

Dla sąsiedniej kultury to po prostu klasyk...
Gdy jestem z tobą, nie śpimy całą noc.
Gdy ciebie tutaj nie ma, nie mogę usnąć.

Dziękuję Bogu za te dwie bezsenności.
I różnicę pomiędzy nimi.

wyśmienity– 8 głosów
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Marek Dunat
Marek Dunat 17 lipca 2007, 18:12
eech! jaki tu powód do dziękowania?? nie zgadzam się z teza tej miniaturki . absolutnie. niech mi ktoś powie ,że dziękuje za bezsenne nocy z nią , czy bez niej w sytuacji , gdy na 5 musi zapitalać do roboty . :) a różnica między nimi ? tak , czy tak zmachany człowiek jak cholera . i nieprzytomny z niewyspania. jestem na nie .
Witold Szwedkowski
Witold Szwedkowski 17 lipca 2007, 19:03
O.K. załapałem i trybię - tekścik jest jakby passé.
W sumie rzeczywiście jakby nie dokońca przystaje nawet i do pewnych (konkretnych) sytuacji z mojego życia. Ale to szczegół.
Bedę wiersza bronił - jest wartościowy. Zarzućie mi konformizm wobec wieczności, ale muszę pochylić czoło przed autorem. Nota bene urodzonym równo 800 lat temu, 29. września rocznica urodzin. W czasie gdy nasze wojska biegaja po kamieniach gdzieś między Kabulem a Dzalalabadem, wspomnijmy jacy fajni ludzie rodzili się tam już setki lat temu - religijni a frywolni, zapomniani a aktualni wswojej twórczości.
Rumiego mam na myśli szczególnie, w tym jego gazale i rubajaty, a najszczególniej suficki wierszyk o Bogu i bzykaniu. Czyz to nie elektryzujące połączenie? Choćby o 5:00...
Marek Dunat
Marek Dunat 18 lipca 2007
no i dzięki Witoldzie . powiem szczerze ,że nigdy dotąd nie znalazłem czasu by zająć się poezja arabską . to ja nie dopusciłem wiersza przy pierwszej prezentacji . znam poezje np. Indian północno amerykańskich . będąc tu nowym moderatorem przez przeoczenie nie dostałem wcześniej informacji ,że w dziale klasyka mozna wklejać wiersze nie będace dziełem autora a za tego uważałem właśnie Ciebie . teraz juz wiem ,że autorem jest arab i moja wiedza dzięki Tobie znacznie sie powiększyła . nawet poczytałem conieco tegoz pana :). powiem jednak szczerze , że gdyby nie to co napisałeś powyżej i gdyby miniaturka była osadzona w naszych realiach i napisana została przez Ciebie , pewnie po raz drugi bym jej nie dopuścił , majac na względzie zachowanie poziomu Wywroty . pozdrawiam .
Joanna M. Cywińska
Joanna M. Cywińska 25 lipca 2007, 01:10
A mi się podoba taki jak jest, może nie na wyśmienity ale wysoko.Tak trzymać! Jest Pan solą tej strony - naprawdę ;O) bo już mi było żal, że taki portal istnieje - ups to niepolitycznie... Ale co tam!Czy Pan może mi na maila przesłać większą i logiczną próbkę twórczości? Chętnie przegryzę Pańskie teksty! Pozdrawiam!
agnieszka2710 20 stycznia 2008, 23:30
to zmien prace:P:P
urzekł mnie ten tekst:)
pozdrawiam
przysłano: 17 lipca 2007 (historia)

Dżalaluddin Rumi


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca