Literatura

Premiera "Lasek" --- (wiersz klasyka)

Kamiński Jarosław


Akcja "Lasek" dzieje się w czasie wieczoru panieńskiego jednej z bohaterek. Dziewczyny naśladując męską tradycję podobnych spotkań zapraszają do siebie streaptizera... Da to początek wielu nieoczekiwanym wydarzeniom. Grzeczne spotkania grzecznych dziewczynek zamieni się szybko w swoisty sabat czarownic. I to na oczach po równo przerażonych - Anioła i Diabła.

LASKI to satyra dotykająca spraw związanych z feminizmem, polskimi "macho", to komediowa analiza gierek damsko-męskich. Sztuka opisuje stan zagubienia, w którym tkwimy, analizuje jego przyczyny i możliwe konsekwencje.

Premiera sztuki "Laski" odbędzie się w ramach Festiwalu Premier Radom Odwazny 4.04. o godz. 18.

Festiwal Sztuk Odważnych organizowany przez Teatr im. Kochanowskiego w Radomiu (Dyr. Adam Sroka) należy do najważniejszych festiwali polskiej dramaturgii współczesnej. Na razie jako jedyny nie tylko wyróżnia najciekawsze teksty, ale trzy z nich wystawia na swojej scenie

Jarosław Kamiński "Laski"
reżyseria - Jarosław Tochowicz
scenografia - Agata Uchman

grają: Dorota Baranowska (gościnnie), Danuta Fulde, Joanna Jędrejek (gościnnie), Monika Łada-Bieńkowska (gościnnie), Marcin Popczyński (gościnnie), Tomasz Stochniał (gościnnie), Robert Żurek (gościnnie)

szczegóły: http://www.teatr.radom.net/l aski.html


przysłano: 5 marca 2010

Kamiński Jarosław

Inne teksty autora

Borholm
Kamiński Jarosław

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca