Literatura

KONIEC (wiersz)

Marta

czyżbym cię zaskoczył

nieufnością moją

w ludzkie opowieści

o tak dziwnej treści

o świecie niebieskim

co się niebem zowie

gdzie anieli boży

nucą psalm nad grobem

człowieka małego

czyżbym cię zaskoczył

tą zimową nocą

gdy odszedłem z aniołem

bez czapki i boso


niczego sobie+ 4 głosy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Marta
Marta 3 marca 2010, 15:44
ten wiersz pojawia sie po raz drugi, ponieważ "zaginął" w czsie wczorajszej awarii serwisu.
Miał już dobre komentarze i głosowania.od kilku osób i wyrazy mojej radości.
No cóż..?. widać , że nawet wierszy- nie ominie przeznaczenie.
oli 3 marca 2010, 16:08
Czasem jest tak, że teksty giną, ale zawsze potem wracają. Od dłuższego czasu są problemy z działaniem wywroty, ale administrator obiecał, że wprowadzi niezbędne zmiany i poprawki. Nikt nie wie kiedy to będzie, ale póki co - trzeba być cierpliwym. Jestem przekonana, że wiersz w swojej pierwotnej wersji wróci [wraz z komentarzami] i trzeba tylko poczekać.
Przykro mi, że spotykają Cię takie przykre niespodzianki na początku bytności wśród wywrotowców, ale mam nadzieję, że później będzie tylko lepiej. Serdeczności!
Tomasz Smogór
Tomasz Smogór 3 marca 2010, 16:30
a ja wczoraj zastałem puste konto bez tekstów. I na innych profilach, jak sprawdziłem, i też było pusto, i nawet ''poczekalnia'' nie działała. dopiero pod wieczór z 64 było 59 tekstów, i dziś zaskoczyły brakujące.
Kliner Ka.
Kliner Ka. 3 marca 2010, 17:16
a ja wczoraj zastałem puste konto bez pieniędzy, ale przypomniałem sobie, że do dziesiątego jeszcze parę dni;-) Przede wszystkim WIERSZY nie ominie przeznaczenie, na dowód: Emily Dickinson;-) A wiersz, Marta, kolejny, który jakoś tak ujmuję, bez szaleństwa, ale miło się czyta. Pozdr.
Marta
Marta 3 marca 2010, 17:43
puk..puk ! to znowu ja i cieszę się ,ze mogę Was znowu powitać i że znowu miło się robi , bez szaleństwa. Poważnie, cieszę sie ,ze tu jestem i dzięki za wsparcie .
Kasia     Czyżewska
Kasia Czyżewska 5 marca 2010, 11:10
prze Państwa... zmiany idą i internetowa rzeczywistość drży. proszę się nie niepokoić.
Co do wiersza Marto, tytuł nie zachęca. zupełnie. nie zachęca także "opowieści - treści." dwa razy blisko wraca figura anioła. wydaje mi się, że można by poszukać jeszcze jakiejś alternatywy.
ew
ew 5 marca 2010, 17:02
i w przedostatnim wersie rytm się zachwiał, jakby o jedną sylabę za dużo.
Marta
Marta 5 marca 2010, 18:46
no tak rytm sie zachwiał .. to będzie mój żart ..moze poszłem ?? ( sorry) !
Mam jeszcze kilka wierszy o sylabicznych wersach, niestety nigdy nie liczę sylab! Jakoś nie przyszło mi to świadomie do głowy, ze to ilośc sylab podtrzymuje ? rytm. Ja tak poprostu siadam i pisżę.
Zdaje sobie jednak sprawę z tego że pisanie poezji to takze trudna praca i sztuka, której sie trzeba nauczyć, a same chęci, czy tez natchniona dusza, nie wystarczą.
Jeśli chodzi o tytuł .. to ja myślę, czuję i wiem, że jest dobry, nawet bardzo dobry do tego przekazu.
Słowo koniec, zachęca do czytania ( nie od tyłu, żart!.) dodaje powagai i jest tu najwazniejsze w tym wierszu. Oczywiście, to słowo mogłoby być na samym końcu wiersza. Tak kończy się ludzkie zycie. Także, to było ostatnie słowo mojego ojca, przed śmiecią. .Wiersz jest dla niego i o nim. Lubię pisac o memento mori..
dziękuje za komentarze, naprawdę szczerze.
Kasia     Czyżewska
Kasia Czyżewska 5 marca 2010, 18:51
to słowo, a raczej jego ciężar - moim zdaniem - powinien wynikać z tekstu - bez jego zacytowania. a umieszczenie go w tytule nie zachęca, bo zwalnia czytelnika z konieczności interpretacji. również moje zdanie.
Marta
Marta 6 marca 2010, 10:31
Esencją tego wierszyka, dla mnie, są pierwsze słowa , właściwie pytanie " czyżbym cię zaskoczył ?"..otóż . człowiek -który nie był wierzący ! ... umiera..! . i po śmieci, sam oświadcza ,że jednak odszedł z aniołem ! ... i nic ze sobą nie zabrał "bez czapki i boso" .Przekaz jest taki .. czy się jest wierzącym czy nie - odchodzi się z tego świata ze swoim aniołem.! i nadzieją .Sam umarły o tym mówi i zaskakuje mnie,( czytelnika) że mógł na KONIEC jeszcze mnie to oświadczyć, przez co pogłębił moja wiarę.
Będe wdzięczna Pani za ewentualną propozycją tytułu, bo ten wiersz jest bardzo ważny dla mnie.
anastazja
anastazja 6 marca 2010, 19:47
Marto, pisze pani że ojciec powiedział "Koniec" przed zejściem z tego świata, czy mogłabym zasugerować tytuł np: " Ostatnie słowo " i wpleść ewentualnie ten koniec, co pani na to? Pozdrawiam.
Marta
Marta 9 marca 2010, 12:41
Anastazjo, słusznym jest ze cieżar sówa Koniec powinnien wynikać z tekstu, jak dobrze skomentowała
p. Kasia , więc tytuł "ostatnie słowo" byłby dobry , tylko w przypadku gdyby to słowo sie znalazło w wierszu. Pomyślę , może ... gdy, ze slowem ( po słowie) KONIEC ... odszedłem z aniołem....
przysłano: 3 marca 2010 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca