Literatura

Szare okna (wiersz)

Dorix

 gdy patrze przez okna cienia
oglądam przeszłość tego czego nie ma
z tamtych dni została trema
mam tyle przyjaciół co mówią siema

 

znają całe życie a mało wiedzą
czy o moich lekach się dowiedzą
czy jestem opętany co powiedzą
złamałem wrota kościoła za wiedzą

 

wszyscy ludzie tyla zła jedzą
niszczą świat tego nie wiedzą
że dostaliśmy piękne życie
zobacz jak zepsuli je niesamowicie

 

dziś zostały szare okna cienie
nie ma ludzi mocnych to twierdzenie
prawdziwość i szczerość to cenie
lepiej kochać niż nienawidzić to powiedzenie
 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
calvados
calvados 28 grudnia 2013, 10:18
patrze- patrzę, pozdrawiam
Macie tam w Sierpcu piękny skansen, oj wrócę tam kiedyś latem, czas się zatrzymał, stuletnie chaty, słomiane warkocze wokół drewnianej framugi, winorośl na ganeczkach, jakby gospodarz dopiero co w pole wyszedł, a gospodyni kury karmiła, i te żurawie, studnie, drewniane koryta - wodopoje, wymuskane trawy na podwórzach, sielankowo i spokojnie, dla mnie rarytas to powozownia i piękny dworek oraz kościółek na wzniesieniu, ale ty masz to na wyciągnięcie ręki, zazdroszczę, pozdrawiam :)
Ir
Ir 28 grudnia 2013, 10:52
"...wiedzą...dowiedzą...powiedzą...za wiedzą...jedzą...wiedzą.."
albo:
"...cienie... twierdzenie..cenie...powiedzenie"
No, daj spokój z takim pisaniem...Chyba, że do szuflady.
Grzesiek z nick-ąd
Grzesiek z nick-ąd 28 grudnia 2013, 11:09
typowy i nawet niezły tekst dla raperów... i fajnie
natomiast stąd do poezji jeszcze długa droga... czytaj próbuj i.. czytaj:)
Dorix 28 grudnia 2013, 11:24
do szuflady to możesz mordę schować albo swoje wypociny . owszem rymy są dziecinę ale liczy się ich przekaz ? czy się mylę ? . dziękuje wszystkim za rady i odwiedziny ...
Mithril
Mithril 28 grudnia 2013, 11:35
"przesłanie dla świata
Pamiętajcie o tych co cierpią , o ludziach zamkniętych w sobie o samotnikach życia ,starajmy się żyć razem nie przeciwko . Każdy z nas szuka pomocy cierpi nie każdy z nas o tym chce rozmawiać chcecie że by świat był lepszy zacznijmy sobie pomagać !!"

"Dorix 5 min. temu
do szuflady to możesz mordę schować albo swoje wypociny"

jak się zatem ma do owego (adautorskiego) "przesłania" sugestia schowania "mordy", którą to oczywiście przez życzliwość, stara się uzmysłowić aŁtor powyższego "dzieła", jakże nikczemnemu czytelnikowi pt. Ir lub inny czytaczyciel, którzy zapewne tyleż wiedzą o "poezji" ile aŁtor może zjeść na śniadanko płatków - z odrobiną mleka - upichconych żmudnie przez mamusię...


moja sugestia dla aŁtora:
- wziąć wskazujący paluszek i walnąć się nim w przyłbicę, może te płatki się odbiją
Dorix 28 grudnia 2013, 11:47
Poezja jest wasza ja mam życie ! . Przesłanie jest proste do świata czy wy jako autorzy jesteście samotni na co cierpicie ? powiedz wy przecież żyjecie internetem waszą poezją , wiec nie rozumiem szanować mogę ludzi nie bydło jakie zauważam .
Mam być miły za co ? jak przypie..... się do każdego szczegółu ? Chamstwo chamstwem trzeba zwalczać więc dodam to jest tylko mała kultura . możecie wjechać wszyscy i tak was ustawię , kto ma oczy ten widzi kto ma rację resztę pozostawiam wam ...
Mithril
Mithril 28 grudnia 2013, 11:55
"Dorix 5 min. temu
Poezja jest wasza ja mam życie ! . Przesłanie jest proste do świata czy wy jako autorzy jesteście samotni na co cierpicie ? powiedz wy przecież żyjecie internetem waszą poezją , wiec nie rozumiem szanować mogę ludzi nie bydło jakie zauważam .
Mam być miły za co ? jak przypie..... się do każdego szczegółu ? Chamstwo chamstwem trzeba zwalczać więc dodam to jest tylko mała kultura . możecie wjechać wszyscy i tak was ustawię , kto ma oczy ten widzi kto ma rację resztę pozostawiam wam ..."


taaak, jak już zaznaczyłeś, masz gdzieś czytanie, bo dla ciebie "życie" jest - mmmm no nie wiem czym, bo z tego co czytam (wypowiedzi), to długo będziesz się miotał jako niezrozumiany, bo kto chce rozmawiać z niedouczonym prymitywem..?
Mithril
Mithril 28 grudnia 2013, 12:01
nie wiem jak inni, ja już zgłosiłem twoją kandydaturę administracji
Dorix 28 grudnia 2013, 12:03
niech każdy patrzy na siebie może ? no tak co ty możesz wiedzieć ? posłuchaj książki to nie jest życie , "bo życie to nie jest bajka " czy ja tego wymagam że by ktoś to czytał ? widzicie to jest różnica że jestem sam przeciwko wam wszystkim żaden Autor nie wstawi się nawet w mym kierunku , ale czy to mnie obchodzi ? wy piszecie tylko to co ludzie chcą przeczytać , "pisarze bez charakteru to jak lamusy w dresach czy to się z tym je ? a zresztą co wy wiecie ... jak widzisz jestem inny niż wy wole pisać o tym że by ludzie mnie znienawidzili niż mieli mnie wielbić Tekstami pod publikę . nie macie tylko odwagi prawda ? zaraz będę czytał wasze wypowiedzi w których będzie chcieli mi udowodnić że się mylę . szczerze to mnie nie rusza . możecie robić co uważacie .:) ! wisi mi to .
Mithril
Mithril 28 grudnia 2013, 12:10
"Dorix 5 min. temu
niech każdy patrzy na siebie może ? no tak co ty możesz wiedzieć ? posłuchaj książki to nie jest życie , "bo życie to nie jest bajka " czy ja tego wymagam że by ktoś to czytał ? widzicie to jest różnica że jestem sam przeciwko wam wszystkim żaden Autor nie wstawi się nawet w mym kierunku , ale czy to mnie obchodzi ? wy piszecie tylko to co ludzie chcą przeczytać , "pisarze bez charakteru to jak lamusy w dresach czy to się z tym je ? a zresztą co wy wiecie ... jak widzisz jestem inny niż wy wole pisać o tym że by ludzie mnie znienawidzili niż mieli mnie wielbić Tekstami pod publikę . nie macie tylko odwagi prawda ? zaraz będę czytał wasze wypowiedzi w których będzie chcieli mi udowodnić że się mylę . szczerze to mnie nie rusza . możecie robić co uważacie .:) ! wisi mi to ."tutaj muszę ciebie wydobyć z błogiej nieświadomości (nie jesteś wyjątkowy): takich jak ty prymitywnych krzykaczy, było już (i wiem, że będzie) dziesiątki - jak nie setki - na każdym portalu...
i zawsze kończyli tak samo; w sieci jako banowani, a w realu jako ci dostający po ryju
Dorix 28 grudnia 2013, 12:11
Tylko na Policję nie dzwoń bo bardzo się boję... mówiłem zerwo odwagi widzisz ? ja walczę tylko o swoją prawdę a to co robisz jest śmieszne bronie jej jak potrafię ...
zgłosić to ty się możesz do ofiar z czarnobyla ;) ... brak słów ręce same opadają . skoro to jest takie płytkie napisz geniuszu rymowane ja cię nie krytykuję ani reszty jeśli krytyka to w normalny sposób " tu tak zle tu tak zle ,itp .. ale wy chcecie poczuć się lepsi prawda więc teraz jak się czujecie ? . nie muszę kurw.. pisze normalnie . ale wy macie swoje racje ... więc powodzenia ....
Dorix 28 grudnia 2013, 12:15
przez kabel "czytaj internet wiele osób udaję kogoś kim nie jest szczerze ... ja widzę że ta rozmowa nie ma żadnego sensu więc poco ją dalej ciągniesz ? .. chcesz coś tym udowodnić krytyku od cycka wyssany ? . bo nie rozumiem co ci to daje ? a przez internet można wszystko no tak wybacz to wasze prawo . ..żegnam ... będę wyżej postawiony rozumem niż ty ...
Mithril
Mithril 28 grudnia 2013, 12:17
"Dorix minutę temu
przez kabel "czytaj internet wiele osób udaję kogoś kim nie jest szczerze ... ja widzę że ta rozmowa nie ma żadnego sensu więc poco ją dalej ciągniesz ? .. chcesz coś tym udowodnić krytyku od cycka wyssany ? . bo nie rozumiem co ci to daje ? a przez internet można wszystko no tak wybacz to wasze prawo . ..żegnam ... będę wyżej postawiony rozumem niż ty ..."


.........................dawaj dalej, dobrze przy weekendzie poczytać takie indywiduum :-)
Dorix 28 grudnia 2013, 12:27
posłuchaj kapitanie ze statku rozbitek z siebie kogo chcesz zrobić ? Debilu może odpal sobie tych piratów wypij sobie mleczko wytrzyj nosek i połóż się spać ? mam pytanie małe wenę czerpiesz jak tych piratów oglądasz ? może dlatego jesteś taki jak kiedyś byli oni twoja poezja to niczym choroba psychiczna ... szkoda mi słów na takich ludzi jak ty chcesz wejdę zaraz na twój profil i może po oceniam ? . mam taką potrzebę chcesz ? ...
Grzesiek z nick-ąd
Grzesiek z nick-ąd 28 grudnia 2013, 13:14
powiem tak bardzo nieśmiało..pani jesteś nam potrzebna jak rybie woda, dzięki pani możemy spojrzeć na świat oczami szczęśliwych inaczej... tak nam tu brakuje świeżynki.. huragany nieokiełznanych myśli, przewrotnie madrych i nieprzewidywalnych.. ja tam widzę panią jako admina... czy się pani podejmie? odwagi!
planna 29 grudnia 2013, 00:19
Może pomóc tym początkującym a nie przekreślać z góry.Kapitan robi to często i bezczelnie.KAPITANIE O UCISKAJĄCYM RONDZIE weż przykład z Grześka z nick-ąd.Nie pisz na prywatne poczty bo od tego masz forum z komentarzami.Pisać poza tym forum to zwykłe tchórzostwo!!!!!!!!!!!!!!!
Mithril
Mithril 29 grudnia 2013, 07:40
"planna dzisiaj, 00:19
(...)
Nie pisz na prywatne poczty bo od tego masz forum z komentarzami.Pisać poza tym forum to zwykłe tchórzostwo!!!!!!!!!!!!!!!

...........................to ja może przypomnę wczorajszy apel, moderatora

"AgataSz. wczoraj, 16:47
Bylabym wdzieczna gdyby uzytkownicy komentowali teksty a nie komentarze, nie robmy bydla.
...
... 16 stycznia 2014, 21:01
Panie Mitiryl czy jak tam się zwiesz ?sam robisz takie podboje pod moimi wierszami-więc nie pouczaj innych,jak sam zaczynasz i śmiecisz swoją bulgoczącą gatką!!!!
przysłano: 28 grudnia 2013 (historia)

Inne teksty autora

List do O
Dorix

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca