Literatura

Aleksander Dugin (wiersz)

abc

W mgle eventów poświęconych

reklamie moich książek

były potrzebne wcześniejsze orgie dionizyjskie

opary wódki seks i psylocyby”

wzniosłem się dzięki nim na wyżyny

w misterium upojenia na wyższy level

percepcji

 

te doświadczenia by niezbędne

by móc napisać wiekopomne dzieło

do którego posłużył mi support Mein Kampf

z Czerwoną książeczką Mao

one też miały swoje tło w postaci piwiarni w Monachium

czy więzienia w Landsbergu

ideologie stosowania dla agentów wpływu

zrozumiale przetłumaczoną

na wiele języków

 

Chciałbym przywołać pierwotną siłę chaosu

co obali stary skostniały ład

oczyści resztki zepsutych cywilizacji

tak eschatologicznie

czyniąc świat na powrót wielobiegunowy


dobry 1 głos
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Arian
Arian 1 listopada 2022, 10:50
Pseudoliteracka ramota. Bełkotliwa interpretacja duginizmu, o którym nie masz zielonego pojęcia. On nie jest w rzeczywistości tak wpływowy na Kremlu , jak go malują. Polecam douczyć się z sesji w ,,Klubie Myśli Polskiej".
abc
abc 2 listopada 2022, 08:07
Na pewno, ale to nie ty decydujesz o wartości literatury, sądząc krytyku po twoim dziele kompetencja żadna. Środowiska prorosyjskie w Polsce w postaci agentury wpływu, Mateusz Piskorski i inni publicyści z ,,Klubu Myśli Polskiej" dla mnie to żadne autorytety, mimo mylącej nazwy w postaci "myśl polska". Dietrich Eckart mentor i nauczyciel Adolfa Hitlera też nie był aż tak wpływowy, mimo że dał podwaliny, intelektualne oparcie i błogosławieństwo prymitywnemu zbrodniarzowi wojennemu Adolfowi H.
Arian
Arian 2 listopada 2022, 18:37
Ja nie muszę decydować, bo sam sobie wystawiłeś świadectwo bylejakości literackiej i umysłowej wieloma wypocinami. Na poziom gimbusa może wystarczy.
Ach, agenci, wpływy, ruskie onuce... Tropy typowe dla intelektualnej tandety.
W tle jawi się prymitywna, probanderowska narracja, z rozmysłu lub głupoty.
Notabene, nauczycielem Nerona był czcigodny Seneka.
slavic player
slavic player 2 listopada 2022, 20:36
Rozumiem określoną konwencję, ale czy jednak nie jest to utwór dosyć tendencyjny, panie autorze?
Żeby była jasność, jestem za Ukrainą w tej wojnie, a Dugina znam jak na razie tylko z you toube i trzeba przyznać, że facet ma coś do powiedzenia. Z tego co wyłapałem, Dugin zwraca uwagę na zagrożenia płynące z transhumanizmu oraz istnienia społeczeństwa otwartego, które nie mając dla siebie przeciwwagi, przemienia się w formę liberalnego totalitaryzmu. Ale "problem" Dugina polega na tym, że jest on tradycjonalistą i chyba widzi tylko negatywne strony tych wszystkich nieuniknionych procesów. I
Arian
Arian 3 listopada 2022, 10:35
Ramota nazywa się po prostu : ,,Putler". Dugin pełni tu role Goebbelsa Putina. Takie infantylne powielanie medialnych stereotypów kreowanych na potrzeby sezonu dla manipulowania świadomością leniwych mas. Powtarza propagandową kalkę bez znajomości tematu.
abc
abc 4 listopada 2022, 11:36
Na tandetę i bylejakość wypisz wymaluj łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy.. wprost od kamratów i "Jaszczura" Wojciecha Olszańskiego znanego patostreamera który to przywłaszczył sobie Polskie symbole narodowe i pohańbił je, ten miłośnik czarnych koszul i panslawizmu co to zachwalał publicznie Iwana Sierowa zbrodniarza stalinowskiego, osobę współodpowiedzialną za mord polskich oficerów w Katyniu.
Arian
Arian 5 listopada 2022, 15:51
Coś takiego. Skrajnie prawicowy faszysta, miłośnik czarnych koszul, brunatnych też, wychwala komunistycznego zbrodniarza Sierowa.

Sam jesteś patostreamer. Ale Olszański robi to lepiej.

Olszański pochodzi z dobrej szlachty kresowej. Zatem propaństwowość ma w genach.
Politycy głównego nurtu wywodzą się przeważnie z potomków chłopstwa pańszczyźnianego. Taki duda, nikt. Sługa narodu ukraińskiego, któremu pomylił się suweren.
Politycy pasożytują na podatniku. Olszański paraduje za swoje. Mimo zawodowego aktorstwa głosi sporo racji w tematyce historyczno-społecznej. Zawodowi politycy uprawiają kiepskie aktorstwo: najczęściej kłamią. Wybór jest prosty.
abc
abc 9 listopada 2022, 07:26
Geny faktycznie zacne, buhaha u patostreamera który ubliża wszystkim i stosuje przemoc fizyczną, ja przy was to kulturalny jestem człowiek, a wracając do genów szlacheckich Olszańskiego tak jak powiedział Monice Jaruzelskiej, że miał w rodzinie dwóch Olszańskich w strukturach III Rzeszy - oficera w SS i w Luftwaffe. Prawdziwi Polacy wstyd i hańba!!!
Arian
Arian 9 listopada 2022, 15:44
Nie musi być świątobliwy. Wystarczy, że propaństwowy, co wyraża w swoich poglądach.
Szlachta to nie były jakieś pisdy za bóg zapłać, ale własnie wojownicy walczący o swoje ziemie. Szlachta wywodziła się z średniowiecznego rycerstwa lub urzędników królewskich.
Jak wiadomo, a co ukrywano przez lata w PRL, własnie szlachta wszczynała powstania narodowe pod zaborami.

Ukraincy wybrali sobie na prezydenta komika znikąd. Oczarował świat na wojnie. To niech sobie Polacy wybiorą na prezydenta zawodowego aktora, który przynajmniej nie popchnie PL do bezsensownej wojny z Rosją.
Usunięto 2 komentarze
przysłano: 31 pazdziernika 2022 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca