Ennen no Mai Dżastin

Komentarze

  • Agnieszka Urbanowicz
    Super, dlatego, późno, bo późno, ale zabieram sobie :)Pozdrawiam.

    · Zgłoś · 13 lat
  • Marcin Sierszyński
    Z tak tragicznie nieciekawych słów udało ci się napisać tak znakomity wiersz - oklaski. Ale wiem już, dlaczego. Zrezygnowałaś z czerpania ich mocy, nie oparłaś na nich pisania. Pojawiają się mimochodem, nie rażąc. Cieszy mię, że nie uległaś pokusie zatrzymania się na nich.

    · Zgłoś · 13 lat
  • anonim
    Anonimowy Użytkownik
    Jedynie ostrze wiatru dość mocno mną zawahało. Reszta jak najbardziej dobrze napisana, a powrót do jednorożców w trzeciej strofie nawet mi się spodobał.

    · Zgłoś · 13 lat
  • Justyna D. Barańska
    łeee... a ja też chciałam ich dzisiaj puścić! niedobra estelka, ubiegła mnie

    · Zgłoś · 13 lat
  • sin∞ger
    baśniowo, bajkowo, ale co do gołębi nie zgodzę się!

    · Zgłoś · 13 lat
  • Figa
    Zdecydowanie lepszy, bo samą baśnią jest pierwsza strofa i te słowa klucze przejawiają się między wersami. Tę bajkę rozpraszają srające gołębie, takie krótkie przebudzenie, że to jednak nie warto tkwić pomiędzy tymi maskami i śniegiem, i że lepiej jednak zamknąć się w domu chodzić nago, i robić wszystko, czego nie można robić wśród tych ludzi. No a jednak trzeba z nimi obcować.

    · Zgłoś · 13 lat
  • Dżastin
    Dziękuję Wam bardzo. Nie spodziewałam się :D

    Hajdi, Ty zawsze wyciągniesz z wierszydła coś nowego i każesz mi myśleć nie przestawać :D
    Bardzo dobrze mnie rozumiesz, Estelko :)

    Pierwsza to TY, druga - otoczenie, trzecia to JA, a wszystko dzieję się jednocześnie: dawno dawno temu (z pozoru). Dożo czasu minęło, ale nie koniecznie. Dookreślenie miało sugerować to co nam się wydaje. To relatywne zestawienie dwóch rzeczywistości, dwóch punktów widzenia: szukanie różnic i podobieństw. Pierwsza polemizuje z trzecią, a druga to kontekst. Przynajmniej taki był zamysł.
    Skojarzenia z dzieckiem są celowe, ale nie chciałam sięgać tak dawno w przeszłość.
    "Wtedy właśnie" Pocahontas raczej śpiewa w reakcji na otoczenie, zmuszona do tego. Beztroska to to, co jej pozostało :) Już wtedy.

    · Zgłoś · 13 lat
  • estel
    Tak, to najlepszy wiersz z tych, które do tej pory pokazywałaś. :)

    Powiem szczerze, że nie pasuje mi początek, rozumiem zamysł, ale niepotrzebnym zdaje mi się dookreślanie dawności, z całości wiersza wynika, że działo się to w dzieciństwie. A może właśnie to dawno dawno potrzebne jest, aby określić, jak bardzo dużo czasu już minęło? Niech więc będzie. Podoba mi się cała pierwsza strofa, relacje dziecko - baśń - książka.
    Co do drugiej - świetne pokazanie czasu buntu, ciągłej niecierpliwości i lekceważenia. I irytacji.
    Nie wiem, który to momet "Wtedy właśnie" - czy to moment, kiedy cały świat ma cały świat w dupie, a peelka stoi sobie jak Pocahontas i śpiewa swoje, nie zważając na otoczenie?
    Tak, to dobry wiersz, dobra motywacja.

    · Zgłoś · 13 lat
  • Justyna D. Barańska
    ojaaa... Dżastina, to jest twój najlepszy tekst. i ja tak sobie myślę, że o ile Jackowi udaje się wyjść w chwale z pojedynków zlotowych, tak na portalu motywuje na tyle swoje "przeciwniczki", że biedaka zawsze przyćmią, no może prawie zawsze.

    przemykają się w tym tekście słowa, budujesz baśniową aurę, a jako bajki i baśnie to bardzo moje klimaty, mogę tu sobie wejść bez problemu. i jak w każdej baśni i tutaj nad bohaterem (podmiotem) wisi coś złego, czai się i wypełznie w nieodpowiednim momencie, mimo całej nadziei. a może inaczej, może po prostu należy sobie zadać pytanie, czy wiara, taka silna nadzieja ma siłę sprawczą? czy jest w stanie wygrać z niepokojem, pozwala ułożyć sobie to wszystko?

    · Zgłoś · 13 lat
  • Jacek
    Nie ma forów - jest twarda, męska walka ;]

    · Zgłoś · 13 lat