Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »
alfabetycznie chronologicznie

"Wikingowie. Najeźdźcy z północy" Radosława Lewandowskiego (recenzja)

Wiking w krainie Indian, czyli o powieści Radosława Lewandowskiego. Oddie wędruje po Labradorze, nieznanej krainie, gdy słyszy krzyk. Podchodzi bliżej źródła dźwięku i znajduje młodą…

Agnieszka Deja · 16 lutego 2017 · książka ·

"Wikingowie. Wilcze dziedzictwo" Radosława Lewandowskiego - recenzja

Europa, X wiek. Do Birki, małej szwedzkiej wyspy, przypływa statek z dalekimi wędrowcami. Ich przywódca, Ramiro, przybył na polecenie swojego pana. Ma za zadanie zdobyć najemników, którzy…

Agnieszka Deja · 20 stycznia 2017 · książka ·

"Wszyscy wiedzą. O zabójstwach czarnych w Ameryce" Jill Leovy (recenzja)

Kolejny reportaż Wydawnictwa Czarne z serii Amerykańskiej dotyczy zabójstw czarnych w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w hrabstwie Los Angeles. Autorka reportażu, Jill Leovy, ukazuje sprawę…

Anna Bugajna · 10 maja 2017 · książka · 1 komentarz

"Wszystkie przygody Żabka i Ropucha" Arnolda Lobela - klasyka w najlepszym wydaniu! (recenzja)

Żabek i Ropuch to prawdziwi przyjaciele, których przygody i tylko pozornie zwyczajna codzienność łapią za serca i najmłodszych, i dorosłych czytelników. Teraz wszystkie perypetie…

Beata Igielska · 15 grudnia 2017 · książka ·

"Zabij mnie, tato", Stefan Darda (recenzja)

Stefan Darda bywa określany mianem polskiego Stephena Kinga . Zawsze irytowały mnie tego typu porównania. Jednakże teraz, po lekturze Zabij mnie, tato, widzę, że imię, to nie jedyna rzecz…

Agnieszka Pilecka · 27 listopada 2015 · książka ·

"Zaklęty krąg" Zbigniew Domino - premiera książki 19 października

Autobiograficzna powieść Syberiada polska (2001) to utwór świetny, dzieło życia Zbigniewa Domino. Wraz z dwoma następnymi książkami pisarza stanowi przejmującą opowieść o losie…

Studio Emka · 20 września 2017 · książka ·

"Zgubiono znaleziono" Brooke Davis (recenzja i zwiastun)

Zgubiono znaleziono autorstwa Brooke Davis to książka o żałobie to rozprawa australijskiej autorki (debiutantki) o sposobach radzenia sobie ze stratą. Taką naukę przechodzi mała Millie,…

Bożena Fąfara · 30 pazdziernika 2015 · książka ·

"Zima koloru turkusu" Carina Bartsch (recenzja)

Zima koloru turkusu to druga część serii, w której przedstawione zostały dalsze losy młodych studentów z Berlina. Emely, kiedy była nastolatką zakochała się w Elyasie, ten jednak…

Magnolia044 · 25 stycznia 2016 · książka ·

"Żyją gdzieś podobno poeci bez adresu"

..wędrują w poszukiwaniu słów, które dadzą dom. Nie można jednak spotkać ich przypadkiem na stromym podejściu, przyjść z wizytą, wysłać listu.

Chyba że wiemy, gdzie bywają i oni wiedzą, gdzie jest nasze wspólne poste restante. Myślę, że jeśli zostawimy tu tę drobną korespondencję, Marek z pewnością ją odbierze. no trzeba…

Justyna/Kasia · 20 stycznia 2010 · literatura · 7 komentarzy

"Złe dziewczyny nie umierają" Alexis i Kasey - recenzja

Tajemniczy dom, w którym od lat dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Lalki śledzące każdy ruch martwymi oczami i jedna... o szmaragdowozielonym spojrzeniu, przyczynia się do wszystkich krzywd,…

Ula Michalik · 20 stycznia 2016 · książka ·

"Złodziej" Clive Cussler (recenzja)

Isaac, Archie i ich kobiety znajdują się na statku wracającym do Ameryki. Podczas podróży Isaac jest świadkiem napadu na pasażerów. Staje w ich obronie, jednak napastnikom udaje się uciec.…

Agnieszka Deja · 26 maja 2016 · książka ·

"Łaskawszy niż samotność" – powieść pełna niedopowiedzeń

Proza Yiyun Li nie należy do najbardziej porywających. Jest jednak w tej surowej, chłodnej narracji jakiś magnetyzm, który powoduje, że trudno oderwać się od lektury, a po jej zakończeniu trudno zapomnieć o bohaterach i ich rozterkach.
Anna Balcerowska · 14 pazdziernika 2015 · książka ·

#Rewolucja protestu. „Skąd ten bunt?” Paula Masona

Druga dekada XXI wieku rozpoczęła się z wielkim hukiem na całym świecie: w krajach arabskich, po podpaleniu się bezrobotnego sprzedawcy Mohameda Bouaziziego 17 grudnia 2010 roku, wybuchły…

Martyna Daszyńska · 21 maja 2014 · książka ·

Apokryf Agłai czyli postmodernizm dla praw

Nie utonę, kurwa, nie utonę powiedziałem sobie głośno, będę miał mnóstwo kobiet. Będę miał udane życie. Ona będzie jeszcze żałować... w tym duchu narrator, porzucony przez kobietę pracownik uniwersytetu, zaprasza nas na wyprawę w krainę ezoterycznej Warszawy, miasta stołecznego inwigilowanego przez agentów CIA, KGB, tudzież roboty płci żeńskiej z waniliowymi łonami. Mowa oczywiście o jeszcze ciepłym Apokryfie Agłai debiucie powieściopisarskim Jerzego Sosnowskiego.
MDK · 25 kwietnia 2001 · książka · 2 komentarze

Trudno być Bogiem braci Strugackich

Recenzja opowiadania Trudno być Bogiem braci Strugackich

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 !-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; mso-pagination:widow-orphan; "Times…

Przemek · 24 sierpnia 2008 · książka ·

(Bez)głośny krzyk kobiety Rebecca Solnit „Mężczyźni objaśniają mi świat”

Przemoc to jeden ze sposobów uciszania ludzi, odmawiania im głosu i odbierania wiarygodności, utwierdzania się w prawie do kontrolowania innych i stawiania tego prawa ponad ich prawem do…

Anna Bugajna · 24 pazdziernika 2017 · książka ·

(Nie)ludzka orgia zła. Grzegorz Kwiatkowski, Spalanie

"Spalanie" buduje seria mikroobrazów epatujących ludzką agresją, okrucieństwem i przemocą. Podkopują one wszelkie mity konstruujące jednostkową tożsamość, takie jak rodzina, przyjaźń czy miłość. Człowiek Kwiatkowskiego to istota pozbawiona uczuć, egoistycznie zaspokajająca swoje potrzeby, całkowicie zaprzedana Tanatosowi i bezwolnie podporządkowana darwinowskiemu prawu walki.
Łukasz Wróblewski · 17 sierpnia 2015 · literatura ·

(Nie)święta zemsta – "Cokolwiek uczyniliście" PM Nowaka

Zakrzeński i Wilk po raz kolejny łączą siły, tym razem, aby rozwiązać tajemniczą sprawę, w której uwikłani są m.in. przedstawiciele Kościoła. Trzecia część przygód komisarza…

Borys Róg · 2 listopada 2015 · książka ·

(Nie)zapomniani mistrzowie - premierowa recenzja książki "Przerwane igrzyska" Gabrieli Jatkowskiej

Przerwane igrzyska to książka o wybitych polskich sportowcach dwudziestolecia międzywojennego. Opisom konkretnych osób towarzyszą liczne anegdoty oraz cytaty z archiwalnych gazet i czasopism.…

Beata Igielska · 31 pazdziernika 2017 · książka · 2 komentarze

... będzie gorzej

J. PELC " ... będzie gorzej" z języka czeskiego tłumaczył J. Stachowski Pomorze; Bydgoszcz 1993r. Książkę znalazłam w magicznym miejscu o nazwie "TANIA KSIĄŻKA" na Starym Rynku w Poznaniu. Jeśli jeszcze Cię tam nie było - zajrzyj koniecznie.
Katarina - Katarzyna Klatkiewicz Stuper · 1 listopada 2000 · książka · 2 komentarze

10 książek, które warto przeczytać – oferta wydawnictwa Psychoskok

Każdego miesiąca na rynku pojawiają się dziesiątki, setki nowych książek. Z literackiego rogu obfitości wybraliśmy 10 książek, które warto przeczytać. Okazuje się, że bardzo łatwo…

Jowita Szpilka · 9 grudnia 2015 · literatura ·

100. rocznica wydania "Portretu artysty w wieku młodzieńczym" Jamesa Joyce'a

Portret artysty w wieku młodzieńczym Jamesa Joyce a, opublikowany w wydaniu książkowym po raz pierwszy w roku 1916, ukaże się w Biurze Literackim w stulecie tego wydarzenia w kapitalnym…

Anna Bugajna · 30 maja 2016 · książka ·

12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania - relacja

Za nami cztery dni 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który w tym roku odbywał się w Muzeum Pana Tadeusza. W trakcie wyjątkowego w swojej formule święta krótkiej prozy…

Anna Bugajna · 10 pazdziernika 2016 · literatura ·

13 sposobów na Gniezno i okolice [recenzja]

Jeśli wybieracie się do Gniezna 13 sposobów na Gniezno i okolice na pewno się Wam przyda. 13 sposobów na Gniezno i okolice stanowi zaprzeczenie frazy cudze chwalicie, swego nie znacie. Swe…

Michał Domagalski · 28 stycznia 2017 · książka ·

3/10, 5/10, 10/10, 0/10?

Projekt Połowów literackich zawsze kończył się, w moim odczuciu, nie wyłowieniem „najlepszych” poetów i poetek przed debiutem książkowym, ponieważ jest to zdradziecki i niepewny termin, ile prezentacją tych najlepiej zapowiadających się.
Marcin Sierszyński · 29 kwietnia 2012 · książka ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca