Literatura

Nie ma miejsca na skok (wiersz)

Marta

niebieskie migdały
wycięte
wierność ubita
na sztywną obojętność

 

dzienna jawność
poznaje moją nieobecność
a ty nadal przysięgasz
na niebo kanarka

 

które nie jest moim niebem
 


dobry 2 głosy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 28 listopada 2011, 14:09
o to: "a ty nadal przysięgasz/ na niebo kanarka// które nie jest moim niebem"! straszne, że nam się wmawia, żeby się obietnicą zadowolić, kiedy te obietnice kompletnie nas mijają i potwierdzają, że obiecujący nigdy nas nie poznał, jeśli myśli, że coś takiego może skusić. fuj
kresowiak
kresowiak 28 listopada 2011, 17:05
Witaj Marto! Ładnie streściłaś to co Twój podmiot liryczny miał do przekazania, nie widzę tu przegadania, treść sprawnie się zazębia, ciekawy chwyt z wyciętymi niebieskimi migdałami - igrasz ze słowem i to dobrze. Jedyne co mnie mierzi od strony technicznej to nagromadzenie blisko siebie wyrazów zakończonych na ość - obojętność, jawność, nieobecność - chyba, że był to celowy zabieg bo i tego można się tu dopatrzeć. Podoba mi się nawet to, że oddzieliłaś ostatni wers od reszty ciała - dobrze brzmi w takiej konsystencji. Mam wrażenie, że nabierasz pewności i wprawy w pisaniu, nie wahasz się, potrafisz w ciekawy sposób nakreślić szkic, sytuację.
Figa
Figa 18 grudnia 2011, 22:34
niebieskie migdały to piękne nazwanie części ciała niewidzialnego... to tak jakby inna część ciała stała się ważniejsza, na którą warto przysiąc, ale już za późno na zmiany. bardzo spokojnie piszesz o tym, o czym nie mówi się ze spokojem. to jest twój atut - zawsze ujmujesz tak, że po skończeniu czytania mam ochotę krzyczeć. tak jak napisała Ewelina: w ciekawy sposób potrafisz nakreślić sytuację.
pozdrawiam Marto:)
przysłano: 28 listopada 2011 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca